Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Nisan 2012

ABONE OL

Döngeloğlu Mest Etti

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, Peygamber efendimizin (s.a.v) doğumu, çocukluğu ve ahlakı üzerine konuşarak tüm gönülleri mest etti. İlahiyatçı Döngeloğlu, Peygamberimizin doğumunun üzerinden 1400 yıl geçmesine rağmen dünyada hala haksızlıkların ve zulmün devam ettiğini söyledi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, Peygamber efendimizin (s.a.v) doğumu,  çocukluğu ve ahlakı üzerine konuşarak tüm gönülleri mest etti. İlahiyatçı Döngeloğlu, Peygamberimizin doğumunun üzerinden 1400 yıl geçmesine rağmen dünyada hala haksızlıkların ve zulmün devam ettiğini söyledi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ve her hafta İslam dünyasına ışık tutan Gönül Sohbetlerinin bu haftaki konuğu İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu oldu. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen sohbete çok sayıda vatandaş katıldı. Okunan ilahilerin ardından başlayan sohbette Peygamber efendimizin (s.a.v) doğumu, çocukluğu ve ahlakını anlatan İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, Kur’an-ı Kerim’in peygamberimizin hayatına ışık tutan çok önemli bir rehber olduğunu söyledi. En mühim güvencemizin Kur’an-ı Kerim olduğunu belirten Döngeloğlu, “Kur’an- Kerim O’nun ahlakını anlatıyor” dedi. Tüm İslam aleminin Alemlere rahmet olan peygamber efendimizin merhametine ve  hayat modeline ihtiyacı olduğunu söyleyen Döngeloğlu, “Efendimizle bir kez daha tanışmaya, onun peşinden yürümeye mecburuz” diye konuştu.

1400 yıl geçti, zulüm devam ediyorKonuşmasına peygamber efendimizin (s.a.v) doğumunu ve çocukluğunu anlatarak devam eden Döngeloğlu, peygamberimizin doğumu ile gerçekleşen mucizelerİ dile getirdi. Cehaletin, haksızlığın, zulmün zirvesi olduğu bir dönemde peygamberimizin dünyaya geldiğini hatırlatan Döngeloğlu, aradan 1400 yıl geçmesine rağmen dünyada hala haksızlıkların ve zulmün devam ettiğini söyledi. Peygamber efendimizin doğumunu Şifa adlı bir ebenin gerçekleştirdiği ifade eden Döngeloğlu, son zamanlarda yeni doğan bebeklere dini açıdan  hiçbir anlamı olmayan isimlerin koyulduğuna dikkat çekti. Bebeklere hangi isimlerin verilmesi gerektiği konusunda vatandaşları bilgilendiren Döngeloğlu, “Çocuklarınıza koyacağımız isimlerin anlamlarının, dinimize, örf ve âdetimize uygun olup olmadığını öğrenmek gerekir. ” dedi. Döngeloğlu, konuşmasının ardından dinleyicilerin merak ettikleri soruları cevapladı.

Diğer Haberler