Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mart 2018

ABONE OL

Doğayla İç İçe İkinci Bahar Müjdesi!

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaşlılar Haftası münasebetiyle düzenlenen programda Esenler'de yaşayan dede ve ninelere 15 Temmuz Şehitler Parkı'na İkinci Bahar Kıraathanesi yapacaklarını müjdeledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaşlılar Haftası münasebetiyle düzenlenen programda Esenler’de yaşayan dede ve ninelere 15 Temmuz Şehitler Parkı’na İkinci Bahar Kıraathanesi yapacaklarını müjdeledi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle Dede Torun Yaşam Merkezi’nde dede ve nineleri, torunlarıyla bir etkinlikte buluşturdu. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ile çok sayıda dede ve nine katıldı. Torunlar dede ve ninelerine şarkı, şiir ve maniler okuyarak keyifli dakikalar yaşattı. Dede Torun Yaşam Merkezi öğrencileri tarafından oluşturulan ilahi grubu, okudukları ilahilerle herkesin beğenisini kazandı.

15 TEMMUZ’DA AÇILMASI PLANLANIYOR

Etkinlikte konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve geldiklerinde Esenler’de yaşlılara özel çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatarak şunları söyledi:

“Cenab-ı Allah, Dede Torun Yaşam Merkezi ve İkinci Bahar Kıraathanesi’ni bize yapmayı nasip etti. Kendisini mutlu hissetmek isteyen yaşlı vatandaşlarımız için açtığımız bu iki mekanda çok önemli hizmetler veriliyor. Şimdi 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bir İkinci Bahar Kıraathanesi’ni daha hizmete açacağız. Önünde yedi bin metre göleti olan, on beş bin metre civarında meyve bahçeleri olan kıraathaneyi 15 Temmuz’a yetiştirmek istiyoruz. Dede Torun Yaşam Merkezi ve İkinci Bahar Kıraathanesi toplumda çok önemli bir sosyal rehabilitasyon yapıyor. Bizler millet olarak yaşlılarımıza çok büyük önem gösteririz. Ben kendi anne ve babama nasıl önem gösteriyorsam, Esenler’deki tüm yaşlılarımıza da aynı önemi göstermeye devam edeceğim.”

Etkinlikte Dede Torun Yaşam Merkezi öğrencilerinin el emekleri ile yaptıkları çalışmalar da sergilendi. Etkinlik, Esenler Belediyesi Sanat Evi tarafından verilen konser ile sona erdi.

Diğer Haberler