Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ekim 2016

ABONE OL

Dişler Sağlığın Aynasıdır

Türkiye'nin ilk Dede-Torun Yaşam Merkezi'nde 3-14 yaş arası 180 çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Çocukları muayene eden Eğitmen Diş Hekimi Erhan Özgür, diş ve dişeti hastalıklarının genel vücut sağlığını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Türkiye’nin ilk Dede-Torun Yaşam Merkezi’nde 3-14 yaş arası 180 çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Çocukları muayene eden Eğitmen Diş Hekimi Erhan Özgür, diş ve dişeti hastalıklarının genel vücut sağlığını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Dede-Torun Yaşam Merkezi’ne üye 3-14 yaş arası çocuklar için ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenledi. Eğitmen Diş Hekimi Erhan Özgür tarafından verilen ve üç gün süren eğitim programından 180 çocuk yararlandı.

GÜNDE 2 KEZ VE 2 DAKİKA

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren ağız ve diş sağlığı bilinci kazandırmayı amaçladıklarını söyleyen Eğitmen Diş Hekimi Erhan Özgür, velilerin de ilgi gösterdiği eğitimlerde çocuklara önemli bilgiler aktardı. Günde 2 kez ve 2 dakika diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Özgür, “Diş ve diş eti hastalıkları, vücutta enfeksiyon odağı oluşturması sebebiyle tüm sistemleri olumsuz etkiliyor. Diş çürükleri, sinüzit, bademcik iltihabı, diyabet (şeker hastalığı), solunum ve sindirim sorunlarına yol açıyor. Bu durum çocukların okul başarısını ve sosyal yaşantısını da olumsuz yönde etkiliyor” dedi.

ÇOCUKLARIN DİŞ TARAMALARI DA YAPILDI

Eğitmen Diş Hekimi Erhan Özgür, doğru fırçalama ve doğru beslenme konularında çeşitli bilgiler verdiği çocukların diş muayenelerini de yaptı. Eğitim sonunda çocuklara içinde diş fırçası ve diş macunu bulunan ağız ve diş sağlığı seti dağıtıldı.

Diğer Haberler