Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Nisan 2017

ABONE OL

Direniş Köprüsünden Barış Bildirisi

Esenler Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında İstanbul'a gelen barış için direnen ülkelerin çocukları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'barış bildirisi' okuyarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdiler.

Esenler Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında İstanbul’a gelen barış için direnen ülkelerin çocukları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ‘barış bildirisi’ okuyarak tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajları verdiler.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında İstanbul’a gelen “barış için direnen ülkelerin çocukları”, 15 Temmuz hain darbe girişiminde dünyada eşine az rastlanır kahramanlık hikayelerine sahne olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ziyarette bulundular.

BİZLER FARKLI BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ

Afganistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Filistin, Kolombiya, Kosova, Sudan, Suriye ve Türkiye’den 82 çocuk, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde hep birlikte kaleme aldıkları ‘barış bildirisi’ni okudular. Barış için direnen ülkelerin çocukları adına söz alan Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencisi Şevval Seferoğlu, Avrupa ve ABD’deki çocuklardan farklı bir dünyada yaşadıklarını söyledi.

BİZİM YOLUMUZ “BARIŞ YOLU”

Savaşların yaşandığı ülkelerde hiç kimsenin bir saniye sonra ne olacağını kestiremeyeceğini vurgulayan Seferoğlu, “Çünkü her an bir bombayla veya bir terörist saldırıyla hayatınız bitebilir. Özellikle Irak ve Suriye’de çocuklar okula gitme ve geleceğe hazırlanma gibi hiçbir şansa sahip değildir. Barış için direnen ülkelerin çocukları olarak biz, hep barış için çalışacağız. Haksızlığa ve adaletsizliğe karşı direneceğiz. Barış, bizim yolumuz olacak. Tıpkı 15 Temmuz’da bu köprüde darbeye direnip şehit düşen kardeşlerimiz gibi. Şehitler Köprüsü diğer ülkelerden gelen kardeşlerimizle birlikte dostluk köprümüz olsun. Kardeşliğimiz sonsuza kadar sürsün” dedi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN DUA ETTİLER

Çocuklar, barış bildirisinin okunmasının ardından 15 Temmuz’da şehit olanlar için kurulan platforma gül bıraktılar ve hep birlikte Türkiye başta olmak üzere hiç bir ülkede 15 Temmuz benzeri olayların yaşanmaması ve tüm şehitler için dua ettiler.

Diğer Haberler