Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2018

ABONE OL

Din Görevlilerinden İlahi Korosu

Esenler'de "Ramazan Diriliştir" konseptiyle düzenlenen etkinliklerin ilkinde ilçede görev yapan din görevlilerinden oluşan ilahi korosu, "Gönlümüzden Esenler-Mest-ü Hâyranım" isimli albümlerinden ilahiler seslendirdiler.

Esenler’de “Ramazan Diriliştir” konseptiyle düzenlenen etkinliklerin ilkinde ilçede görev yapan din görevlilerinden oluşan ilahi korosu, “Gönlümüzden Esenler-Mest-ü Hâyranım” isimli albümlerinden ilahiler seslendirdiler.

Esenler Belediyesi’nin “Ramazan Diriliştir” konseptiyle düzenlediği Ramazan etkinlikleri Dörtyol Meydanı’nda başladı. Teravih namazının ardından başlayan etkinliklerde Esenlerliler, Anadolu’yu Mayalayanlar programında gönül erlerini anıyor, ilahi ve çeşitli etkinliklerle Ramazan’ı dolu dolu geçiriyor.

KUR’AN-I KERİM’İ EN GÜZEL OKUYANLAR ESENLER’DE

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Esenler’de görev yapan din görevlilerinden oluşturulan ilahi korosunun hazırladığı “Gönlümüzden Esenler-Mest-ü Hâyranım” isimli albümün tanıtımı yapıldı. Gece, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması birincisi Mustafa Altın’ın ve ikinci Şükrü Asıleren’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.Program öncesinde İBB Mehter Takımı coşku dolu bir konser verdi.

ESENLER RAMAZAN’DA DA MARKA

Geceye katılan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Esenlerimiz Ramazan’da bir başka güzel. Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu, hayata geçirdiği projelerle Ramazan’da Esenler’i marka bir şehir haline getirdi. Ramazan’ı manevi iklimiyle gerçekleştiriyoruz Esenler’de” dedi.

BU RAMAZAN ‘DİRİLİŞ’İ YAŞAYACAĞIZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, “Ramazan Diriliştir” konseptiyle düzenledikleri Ramazan etkinliklerinin kardeşliği pekiştirmesini istediğini belirterek, “Ramazan meydanında yeryüzündeki insanlığın duygularını ve acılarını konuştuk. Bu sene ‘Ramazan Diriliştir’ dedik çünkü Ramazan unuttuklarımızı hatırlamaktır. İnançlarımızın, yeni hasletlerin dirildiği manevi iklimdir. Ramazan’ın dirilişini, ruhunu Esenler’in 125 bin hanesinde, bin 500 sokağında hasılı Esenler’in her yerinde hissederek bu Ramazan’ın diriliş olduğunu, kardeşlik olduğunu bütün insanlığa göstermek istiyoruz” diye konuştu.

‘GÖNLÜMÜZDEN ESENLER’DEN İLAHİLER

Konuşmaların ardından Esenler’de görev yapan din görevlilerinden oluşan ilahi korosu sahne aldı. İlçede görev yapan din görevlilerine ezanı ve Kur’an-ı Kerim’i daha güzel okuyabilmeleri için Esenler Sanat Evi (ESEV)’nde, şan, solfej ve tasavvuf müziği alanlarında eğitimler verilmesiyle başlayan projenin sonunda oluşturulan ilahi korosu, “Gönlümüzden Esenler -Mest-ü Hâyranım” isimli albümlerinden ilahiler seslendirdiler. Tasavvuf müziği sanatçısı Agâh yönetiminde 2 imam ve 7 müezzinden oluşan koro, albümdeki 11 ilahiyi okudular.

Diğer Haberler