Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Ekim 2012

ABONE OL

Din Görevlilerimizi Unutmadık

Esenler’de görev yapan din görevlileri, 1- 7 Ekim Camiiler ve Din Görevlileri haftasında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile yemekte bir araya geldi.

Esenler’de görev yapan din görevlileri, 1- 7 Ekim Camiiler ve Din Görevlileri haftasında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile yemekte bir araya geldi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 1- 7 Ekim Camiiler ve Din Görevlileri Haftası olması nedeniyle Esenler’de görev yapan din görevlileriyle yemek verdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemek programına; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Ali Kara’nın yerine vekalet eden Eyüp Müftüsü Muammer Ayan,  Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından başlayan programda hep birlikte yemeklerin yenilmesinden sonra bir konuşma Eyüp Müftüsü Muammer Ayan, Camiiler ve Din Görevlileri Haftası’nda din görevlilerini unutmayan Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti. Camiilerin olmazsa olmazlarımızdan biri olduğunu söyleyen Ayan, camiilerin bütün sıkıntılardan kurtulacağımız ve mutlulukların zirvesini yakalayacağımız kutsal mekânlar olduğunu söyledi.

Her yıl 1- 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiiler ve Din Görevlileri haftasının adının “Camiiler, din görevlileri ve hayırseverler haftası” şeklinde değiştirilmesini gerektiğini savunan Ayan, “İnşallah bu önemli haftanın adı genişletilip değiştirilir” dedi.

YETER Kİ İŞ YAPMAK İSTEYİN

Ayan’ın ardından programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, programa katılan tüm din görevlilerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Esenler’in bugün Türkiye’nin siyasi, iktisadi ve sosyal tarihi açısından çok önemli adımların atıldığı bir ilçe haline geldiğini söyleyen Göksu, Esenler’in dünü ve bugününü değerlendirerek konuşmasına devam etti. Esenler dışında İstanbul’un hiçbir ilçesinde komşuluğun, arkadaşlığın, dostluğun, hemşeriliğin, inanç felsefesinin devam ettiği ikinci bir ilçenin bulunmadığına dikkat çeken Göksu, Esenler’in sosyo-kültürel insan profiline vurgu yaptı. “Bizler bizi yaratanın bizim üstümüze yüklediği sorumluluğun farkındayız” diyen Göksu, Esenler’de hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi. Esenler’in fiziki projeler alanında adım atılması en zor ilçelerden bir tanesi olduğunu belirten Göksu, son 3,5 yılda Esenler’e yapılan toplam yatırım miktarının 1 katrilyon olduğunu ifade etti.

Birlik ve beraberliğin önemine de vurgu yapan Göksu, “Hepimiz bir seferberlik içinde İstanbul’un ruhuna uygun projelerin üretilmesinde gelin birlikte yürüyelim. Yeter ki iş yapmak isteyin. Yeter ki bizim ihmalimizden dolayı bir insan kötülüklere bulaşmasın. Yapacağımıza, başaracağımıza inanalım. Bizler üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yapabilmenin gayretindeyiz. Bizler Esenler’de hayatı kuşatan ne varsa projeler yapma gayretindeyiz. Gelin hep birlikte bu şehri birlikte güzelleştirelim. Şunu bilin ki hangi hayırlı adımı atmak istiyorsanız Esenler Belediyesi buradadır. Esenler için hayırlı bir adım atacaksanız asla yalnız kalmayacaksınız.” şeklinde konuştu.Göksu’nun konuşmasının ardından program, din görevlilerinin Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etmesiyle sona erdi.  

 

Diğer Haberler