Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Mart 2013

ABONE OL

‘diksiyondan Mikrofona’ Uzandılar

Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM)’nde verilen “Diksiyondan Mikrofona” kursunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, düzenlenen bir törenle sertifikalarına kavuştu.

Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM)’nde verilen “Diksiyondan Mikrofona” kursunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, düzenlenen bir törenle sertifikalarına kavuştu.

Bugüne kadar iş sahibi olmak isteyen binlerce kişiye umut olan Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM), Esenler’in yeteneklerinin ortaya çıkmasına da yardımcı oluyor. Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM) ve Esenler Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “Diksiyondan Mikrofona” kursunda eğitim alan kursiyerler, şair Özgür Çoban’ın eğitmenliğinde doğru ve güzel konuşmanın sırlarını öğrendi. 62 saat süren eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerler, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldı. Törene; Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi Sorumlusu Aziz Kekeç, Esenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yıldız, Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürü Nihat Karataş, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Gönül Dili Türk Dili Derneği Başkan Yardımcısı Cengiz Mumcu, Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF)  Başkanı Süleyman Kahveci, kursiyerlerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ESKAM’IN CAZİBESİ SEVİNDİRİCİ

Törende ilk konuşmayı yapan Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi Sorumlusu Aziz Kekeç, salonu dolduran gençlere, “Bu, siz gençlerin programı” dedi. İkinci kursu da açacaklarını belirten Kekeç, “Türkçe’nin kurallarını bilmeyen, yabancı dillerde de zorluk çeker” diye konuştu. ESKAM’a her kesimden günlük 100-150 kişinin iş başvurusunda bulunduğunu kaydeden Kekeç, Esenler’de yaklaşık 100 bin öğrenci olduğunu ve bu öğrencilerin eğitim hayatlarından sonra işsiz kalmalarına gönüllerinin razı olmadığını ifade etti. “ESKAM’ın cazip hale gelmesine seviniyoruz” diyen Kekeç, Esenler halkına hizmet vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ESKAM’ın diğer belediyelere de örnek olduğunu belirten Kekeç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ESKAM’a yolladığı teşekkür mektubunu hatırlatarak, “Bu Esenler için, Esenler Belediyesi için ve ESKAM için çok güzel bir şey” dedi. Kekeç, ESKAM’ın daha güzel çalışma ve projelerle Esenlerliler’in karşısına çıkacağını belirterek konuşmasını sonlandırdı.Esenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yıldız ise, “ESKAM’dan gelen her talep bizim için baş tacıdır” diyerek, Esenlerliler’e faydalı olacak her çalışmaya destek vereceklerini söyledi. “Aklınıza gelen her alan için diksiyon eğitimi çok önemli” diyen Yıldız, sözlerini “Şiir hayatın ta kendisidir. Şiirden kopmayalım” diyerek noktaladı.

YILDIZLAR HAREKETE GEÇER

Programda son konuşmayı yapan “Diksiyondan Mikrofona” kursu eğitmeni, şair Özgür Çoban salonu dolduran davetlilere ve eğitimlere katılan tüm öğrencilere teşekkürlerini ilettikten sonra, “Yıldızların en önemli özelliği harekete geçmektir” dedi. “Yıldızlar güzel konuşmayı bir eğitimden öğrenebilir ama yürekten konuşmayı sadece kendisi başarabilir” diyen Çoban, konuşmasının ardından kendisine ait “Sürmenin Hesabı” adlı şiirini seslendirdi. Şiirin bestecisi Murat Yeter de, gitarıyla birlikte Çoban’a eşlik etti.

SERTİFİKALARINA KAVUŞTULAR

Program, ilk kez sahneye çıkarak mikrofon alan kursiyerlerin kendi yazdıkları ve Mehmet Âkif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Can Yücel gibi edebiyat dünyasının önde gelen şairlerinin şiirlerini okumalarıyla devam etti. Okunan şiirlerin ardından programda, Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürü Nihat Karataş, Gönül Dili Türk Dili Derneği Başkan Yardımcısı Cengiz Mumcu ve Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı (ESDEF) Süleyman Kahveci de kursiyerlere hediyelerini takdim etti. Programın sonunda ise Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi Sorumlusu Aziz Kekeç ve Esenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Yıldız “Diksiyondan Mikrofona” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

 

Diğer Haberler