Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2013

ABONE OL

Dikkat! Çevre Müfettişleri Esenler’de!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Esenler Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen 'Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Eğitim Projesi' kampanyası hayata geçti. Kampanya kapsamında 4. sınıfa giden tüm öğrenciler "Çevre Müfettişi" olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Esenler Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Eğitim Projesi’ kampanyası hayata geçti. Kampanya kapsamında 4. sınıfa giden tüm öğrenciler “Çevre Müfettişi” olacak.

Sanayileşme ve kentleşmeyle oluşan çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan ‘Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Eğitim Projesi’ kapsamında, Esenler’de okuyan 4. sınıf öğrencilerine yönelik Esenler Kültür Merkezi’nde 5 gün boyuncu eğitimler verilecek tiyatro gösterileri sergilenecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Esenler Belediyesi işbirliğinde uygulamaya konan proje kapsamında, Esenler’deki ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine “Çevre Müfettişi” kartları dağıtıldı.

 ‘Çevre Müfettişi’ olarak eğitilen öğrencilere, çevre bilinci, dönüşüm ve doğa gibi konularda sahnelenen tiyatro gösterisi ile eğitim verildi. Esenler’de okuyan 4. sınıf öğrencileri, “Çevre Çiçekleri” adındaki tiyatro gösterisi ile keyifli anlar yaşayarak eğitim aldılar. Çevreyi temiz tutmak ile de görevlendirilen öğrenciler,   çevre ile ilgili olumsuzlukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçtiğimiz Mart ayında hizmete soktuğu ücretsiz ‘Alo 181’ hattına bildirebilecekler. Proje kapsamında öğrencilere yönelik bir de internet sitesi hazırlanacak.

Birer Cevre Müfettişi olan öğrenciler, kendilerine verilen kartlar ile de Türkiye’deki tüm müzelere ücretsiz olarak girebilecekler.

Diğer Haberler