Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mayıs 2012

ABONE OL

Dezavantajlılara Piknik Morali

Esenler Belediyesi ilçede kurulu bulunan engelli dernekler ve özel rehabilitasyon merkezleri işbirliğinde Esenler’deki engelliler, Göktürk Piknik Alanı’nda güzel bir gün geçirmenin coşkusunu yaşadılar. Piknikte özürlüleri, Esenler Kaymakamı Madenoğlu ve Belediye Başkanı Göksu da yalnız bırakmadı.

Esenler Belediyesi Göktürk Gölü Piknik Alanı, 2012 yılında da Esenlerlilere ev sahipliği yapmaya başladı. Bu sene Göktürk’ün ilk misafirleri Esenler’de ikamet eden engelli vatandaşlardı. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde ilçede kurulu bulunan Esenler Görme Engelliler Derneği, Esenler Ortopedik Engelliler Derneği başta olmak üzere tüm engelli dernekleri ve özel rehabilitasyon merkezleri işbirliğinde Esenler’deki engelliler, Göktürk Piknik Alanı’na götürüldü. Esenler Belediyesi önünden ve ilçenin değişik noktalarından hareket eden otobüslerle piknik alanına ulaşan engelli vatandaşlar ve yakınları, doğa ile baş başa güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenlerli özürlülerin pikniğine Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ile birlikte Esenler eski Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sirkeci, Esenler Dernekler Federasyonu (ESDEF) Başkanı Ömer Savaş, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, İmar ve Şehircilik Müdürü Adil Şenden, Derneklerden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya diğer bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de eşlik etti.  Piknik alanında kısa bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, pikniğin herkese hayırlı olmasını diledikten sonra, “Bugün aynı zamanda Anneler Günü. Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum. Özürlü annelerini ise bir kez daha kutluyorum. Çünkü özürlü annesi olmak ayrı bir engeldir. Allah size kolaylık ve sabır versin. Çocuklarınıza ve sizlere sağlık versin” dedi.  Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, piknik alanında engelli aileleri tek tek ziyaret ederek sohbet etti ve Rabia Bayram adlı genç bir kızın yaş günü kutlamasına katıldı. Yaş günü pastasını kesen Göksu, Rabia Bayram’a ikram ederek hayırlı ömürler diledi. Pikniğe katılanlara, Esenler Belediyesi tarafından sıcak et kavurma, pilav, tatlı, ayran, su, ekmek, salatalık ve domates de ikram edildi. Kalabalık bir özürlü grubu ile ailelerinin katıldığı piknikte Esenler Görmek Engelliler Halk Müziği Korusu verdiği konserle pikniğe ayrı bir renk kattı. Gün boyu gönüllerince eğlenen engelli vatandaşlar, akşam saatlerinde yine otobüslerle Esenler’e döndüler.

Diğer Haberler