Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2017

ABONE OL

Devletin Bekası İçin Yeni Anayasa

Şehrin Ajandası'nda, yeni anayasayı devletin bekası için istediklerini belirten AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, "Yeni anayasa, parti meselesi ya da kişisel bir mesele değil, ülke meselesidir. Şahıslar fani, partiler geçici ama Türkiye bakidir" dedi.

Şehrin Ajandası’nda, yeni anayasayı devletin bekası için istediklerini belirten AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, “Yeni anayasa, parti meselesi ya da kişisel bir mesele değil, ülke meselesidir. Şahıslar fani, partiler geçici ama Türkiye bakidir” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği Şehrin Ajandası programında AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, referandum süreci ve yeni anayasayla ilgili Esenler’de açıklamalarda bulundu. Program öncesi Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, birer selamlama konuşması yaptılar.

YÜZYILLARIN VİZYONU ORTAYA KOYULACAK

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye’nin yeni anayasaya geçiş süreciyle ilgili önemli bir dönemden geçtiğini belirterek, “Türkiye’de ilk kez hükümet sisteminin değişeceği bir oylama yapılacak. Bu oylamayla, bu toprakların yüzlerce yıl sürecek vizyonu ortaya koyulacak. Bu referandum oylaması, yüreğinde İslâm ümmetinin sorumluluğunu taşıyan, mazlumun yanında olduğunu gösteren insanımızın önemli bir tercihi olacaktır” diye konuştu.

ESENLER’İN MİLLİ REFLEKSİ YÜKSEKTİR

Esenler’in her zaman milli bir duruşu olduğunu söyleyen Göksu, “Esenler, milli ve yerli refleksi yüksek bir ilçedir. Bu toprakların milli ve yerli duruşuna her zaman destek veren bir ilçedir. 16 Nisan’da öylesine anlamlı bir cevap verelim ki, bu küresel güçlere karşı ülkemizin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu gösterelim” şeklinde konuştu.

YENİ ANAYASA’YI MEMLEKET İÇİN İSTİYORUZ

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül de programda, referandum süreci ve yeni anayasayla ilgili konuştu. Gül, bu referandumla beraber çift başlılığın ortadan kalkacağını ifade ederek, “Türkiye’deki mevcut sistemde hep koalisyonlardan dolayı zorluk çıkmıştır. Biz, AK Parti veya cumhurbaşkanımız için değil biz, memleket için bu değişikliği istiyoruz. Biz Türkiye’nin geleceği, devletin bekası için bunu istiyoruz. 15 Temmuzlar yaşanmasın, ülke bölünmesin diye bu değişikliği istiyoruz ve o yüzden milletimizin önüne geliyoruz” dedi.

İKİ BAŞLILIK OLSAYDI, 15 TEMMUZ’DA İŞGAL OLABİLİRDİ

15 Temmuz’da cumhurbaşkanı ve başbakanın farklı görüşlerde olması durumunda yaşanacakları da aktaran Gül, “Anayasalar bugün için yapılmaz. Anayasalar, sizin evdeki çocuğunuz için torunlarımız için yapılır. Elli, yüz yıl sonrayı kurtarmak için yapılır. 15 Temmuz’da cumhurbaşkanı ve başbakanın farklı görüşlerde olduğunu, iki başlılık olduğunu düşünün. Birisi demokrasi için sokaklara çıkın diyor, birisi de sakın çıkmayın, suç işlemiş olursunuz diyor. Türkiye’nin o gece nasıl bir işgal içerisinde olacağını siz düşünün. Bu sistemle hükümeti bir kişiye teslim ediyoruz ve hesabını da ondan soruyoruz” şeklinde konuştu.

DARBELER KRİZLERDE YAPILIR

Türkiye’deki darbeler tarihinin hep anlaşmazlık dönemlerinde olduğunu söyleyen Abdülhamit Gül, “Türkiye’de darbeler daima Koalisyonlar Dönemi, hükümet krizlerinin olduğu dönemler, cumhurbaşkanı ile başbakan arasındaki krizlerde ortaya çıkıyor. Bu durumda darbeciler ellerini ovuşturuyor çünkü kendileri için çok güzel bir iklim doğuyor. Türkiye’nin yönetilmemesini isteyenler, mevcut sistemin devam etmesini istiyor ama Türkiye büyüsün, milli geliri 25 bin dolar olsun, küresel örgütler bu ülkeye diz çöktürmesin diyenler bu sisteme geçmek istiyor ve anayasa değişikliğine ‘Evet’ diyor. Bu mesele parti meselesi ya da kişisel bir mesele değildir, ülke meselesidir. Şahıslar fani, partiler geçici ama Türkiye bakidir” diye konuştu.

GÜL’E ÖĞRENCİLERİN EL EMEĞİ RÖLYEF HEDİYESİ

Programın sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Gül’e Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin yapmış olduğu el emeği rölyef çalışmasını hediye etti.

Diğer Haberler