Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Eylül 2012

ABONE OL

Ders Zili Çaldı Okullar Şenlendi

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler’de de binlerce öğrenci, uzun bir yaz tatilinin ardından ilk zilin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı. Eğitim-öğretim yılının başlanması münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler’de de binlerce öğrenci, uzun bir yaz tatilinin ardından ilk zilin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı. Eğitim-öğretim yılının başlanması münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Öğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından 8 Haziran 2012’ye kadar sürecek yeni eğitim öğretim yılı maratonuna başladı. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Esenler Fatih Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Törene; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda veli, öğrenci ve öğretmen katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende ilk konuşmayı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okul Müdürü Mesut Doğan yaptı. Eğitimci olarak geleceğin teminatı olan çocukların iyi şartlarda eğitim alabilmeleri ve geleceğe daha umutla bakabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Doğan, geçen yıl okul olarak birçok başarılı öğrenci çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Okullarından yapılan düzenleme çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek konuşmasına devam eden Doğan, bahçe duvarlarını renklendirdiklerini ve bina girişlerini yenilediklerini anlattı. Belediyenin katkılarıyla okulun boya ve badanasının da yapıldığını söyleyen Doğan, “Okulumuza bu yıl 14 öğretmen atandı. Branş derslerimizde yaşadığımız sıkıntı bu sayede bu yıl sona ermiş oldu” diyerek yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

 

CİDDİ BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM OLDU

Okul Müdürü Doğan’ın ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek başladı ve AB ülkelerinin 2020 yılına kadar nüfuslarının % 90’ını en az lise mezunu yapmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de eğitimin 12 yıla çıkartılmasıyla birlikte eğitim alanında AB ülkelerini yakalamayı hedeflediklerini kaydeden Ercan,  “Ülkemizde eğitim alanında yapılan bu değişim ve dönüşüm sayesinde yeni eğitim sistemimizden yetişen çocuklarımızın küreselleşen dünyada yer edinebilme ve her gün değişen ve büyüyen dünyaya ayak uydurabilmeleri amaçlanıyor” dedi. 

BU YIL DA DEFTERLER BELEDİYEDEN

Ercan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye’nin bu yıl yeni bir eğitim modeliyle eğitim ve öğretim yılına merhaba dediğini ifade ederek, yeni eğitim modelinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. Yeni eğitim modeli sayesinde Türkiye’de eğitim alan tüm öğrencilerin hak ettikleri eğitim kalitesiyle hak ettikleri yerlere gelebileceklerine olan inancının tam olduğunu söyleyen  Göksu, her yıl olduğu gibi bu yıl da çöpten elde edilen defterlerin öğrencilere dağıtılacağını açıkladı. Esenler  Sanat Evi (ESEV) in, geçen yıl 3 bin 500 mezun verdiğini açıklayarak konuşmasına devam eden Göksu, “ Sizler de sanat evinde verilen ücretsiz kurslara katılarak yetenek ve ilginizin olduğunu düşündüğünüz alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz” dedi. Esenler’de yaşayan ve eğitim alan tüm çocukların başarısı için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyleyen Göksu, “Bundan sonra da eğitim için imkanlarımız ölçüsünde eğitim kurumlarımızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında ocağız” diye konuştu.

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİ ÇOK ÖNEMLİ

Törende son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Tüm Türkiye’de büyük bir heyecanla başlayan eğitimin çok paydaşı olduğunu kaydeden Madenoğlu, “Ancak, eğitimin en önemli paydaşları öğrenci, öğretmen ve velidir” dedi. Öğrencilere bilgisayarı dozunda ve ihtiyaçları kadar kullanmalarını öğütleyen Madenoğlu,  öğrencilerden çok çalışmaları konusunda söz alarak konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladıkları çeşitli gösterilerin sergilenmesiyle devam eden program, seviye belirleme sınavında(SBS) 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Devran Koleji Öğrencisi Muhammed Musa Bakar’a,  Madenoğlu ve Göksu tarafından ödül verilmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler