Öneri ve Talep Formu

Asım Gültekin Dergicilik Okulu Uluslararası Dergi Günleri’nde ödüle layık görüldü.

Eklenme tarihi 29 Eylül 2021

ABONE OL

ASIM GÜLTEKİN DERGİCİLİK OKULU’NA ÖDÜL

Esenler Belediyesi, Dünya Dergiler Birliği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Dergi Günleri’ne kültür yayınlarının yer aldığı stantla katıldı. Fuarda Asım Gültekin Dergicilik Okulu, Dergicilik Okulu Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Merhum yazar Asım Gültekin’in anısına düzenlenen Uluslararası Dergi Günleri fuarında, Asım Gültekin Dergicilik Okulu öğrencilerinin çıkardığı Koyu Muhabbet dergisi ile Esenler Belediyesi’ne ait pek çok yayın da okurla buluştu.

DERGİ DÜNYASININ KALBİ BU FUARDA ATTI

Esenler Belediyesi, 3 Ekim’e dek devam eden Uluslararası Dergi Günleri’ne kültür yayınlarının yer aldığı stantla katıldı.

Tarihi Sirkeci Garı’nın etkileyici mimari, tarihi ve kültürel atmosferinde düzenlenen fuara Esenler Belediyesi; Litros Sanat Gazetesi, Evlere Şenlik, Şehir ve Düşünce, Esen Çocuk ve bünyesinde yayınladığı fanzin dergilerle katılım sağlıyor.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Asım Gültekin Dergicilik Okulu’nda eğitim gören gençlerin hazırladığı Koyu Muhabbet dergisi de fuar kapsamında okurların ilgisine sunuldu.

GENÇLERİN EMEĞİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Dergi Günleri’nde “Dergiciliğin Enleri” ödülleri sahiplerini buldu. Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Asım Gültekin Dergicilik Okulu ve okulun öğrencileri tarafından çıkarılan Koyu Muhabbet Dergisi, Dergicilik Okulu Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Merhum yazar Asım Gültekin anısına Dünya Dergiler Birliği (DERGİBİR) tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Dergi Günleri’nde Esenler Belediyesi ödüle layık görüldü. Esenler Belediyesi  bünyesinde öğrencilere dergiciliğin inceliklerini ve kendilerine has içerikler öğretmeyi hedefleyen Asım Gültekin Dergicilik Okulu, Dergicilik Okulu Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Ayrıca Esenler Belediyesi’nin hazırladığı ve kağıt baskı ya da dijital olarak yayınladığı yayınların tümü hakkında ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, dijital olarak yayınlanan dergi ve gazetelerimizi bu sayfadan okuyabilirsiniz.

Asım Gültekin Dergicilik Okulu’nda eğitim almak isteyen gençlerimiz ise belediyemizle iletişime geçerek eğitimler hakkında bilgi alabilirler.

Esenler Belediyesi’nin dergilerini ve diğer kültürel etkinliklerini takip etmek için Kültür Sanat sayfamızı takip edebilirsiniz.

ASIM GÜLTEKİN DERGİCİLİK OKULU NEDİR?

Esenler Belediyesi ve Uluslararası Genç Derneği’nin iş birliği ile hazırlanan Asım Gültekin Dergicilik Okulu projesi, gençlerin kültür-sanat faaliyetlerine katkı sunmalarına ve bu alanda yetkin bireyler olarak faaliyet sürdürmelerini sağlıyor. Proje genel olarak gençlere yazı yazma hakkında temel beceri kazandırmayı ve yazmaya yönelik farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra gençlerin kültür-sanat dünyamızın önemli isimleriyle bir arada etkileşime geçmeleri, pandemide azalan sosyalleşme imkânlarının düşün-yazım faaliyetlerine yönlendirilmesi de projenin diğer hedefleri olarak dikkat çekiyor.

 

Diğer Haberler