Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Aralık 2016

ABONE OL

Depresyon Zayıflık Göstergesi Değil

Psikolog Zeynep Demirbozan, Esenler'de verdiği seminerde "Depresyon, zayıf olduğunuzun değil çok uzun zamandır çok güçlü şekilde durduğunuzun göstergesidir" dedi.

Psikolog Zeynep Demirbozan, Esenler’de verdiği seminerde “Depresyon, zayıf olduğunuzun değil çok uzun zamandır çok güçlü şekilde durduğunuzun göstergesidir” dedi.

Psikolog Zeynep Demirbozan, Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği kurum içi eğitim seminerleri kapsamında “Depresyonla Başa Çıkma Yöntemleri”ni anlattı. Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Demirbozan, depresyonun nedenlerini; ortalama yaş süresinin uzaması, hızlı toplumsal değişim, kronik hastalar için kullanılan ilaçların yan etkisi, yalnızlık duygusu şeklinde açıkladı. Depresyondan kaçınma yöntemlerini de aktaran Demirbozan, “Stresle baş etme becerisi kazanma, başa çıkma kaynaklarını kullanma, iletişim becerilerini güçlendirme, problem çözebilme, zamanı iyi kullanma ve kişisel özelliklerin farkına varma yöntemleriyle depresyondan kaçınılır” diye konuştu.

Depresyonla başa çıkmak için bireysel olarak yapılacakları anlatan Demirbozan, “Aşırı rekabet düşkünü olmayın, aceleci davranmayın, kendinizle barışık olun ve özgüveniniz olsun. Depresyon, zayıf olduğunuzun değil çok uzun zamandır çok güçlü şekilde durduğunuzun göstergesidir” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler