Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Eylül 2013

ABONE OL

Demokrasi Şehitleri Anıldı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, idam edilişinin 52. yıl dönümünde merhum Başbakan Adnan Menderes ve dönemin bakanları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan için Topkapı'daki Anıt Mezar'da düzenlenen anma törenine katıldı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, idam edilişinin 52. yıl dönümünde merhum Başbakan Adnan Menderes ve dönemin bakanları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan için Topkapı’daki Anıt Mezar’da düzenlenen anma törenine katıldı.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Süleyman Soylu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, merhum başbakan Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes ve çok sayıda milletvekilinin de katıldığı törende, Belediye Başkanı Göksu, Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes’e taziye dileklerinde bulundu.

Saygı duruşu ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Süleyman Soylu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes’in yaptığı konuşmalardan sonra tören Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ın mezarına çelenk bırakılması ve okunan dualarla sona erdi.

 

 

Diğer Haberler