Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Eylül 2012

ABONE OL

Defterler Yine Belediyeden

Eğitim alanında yaptığı yatırımlara her geçen gün bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi, geri dönüşümden elde edilen 400 bin defteri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katılacağı bir törenle öğrencilere dağıtacak.

Esenler Belediyesi’nden eğitime büyük destek…

Eğitim alanında yaptığı yatırımlara her geçen gün bir yenisini daha ekleyen Esenler Belediyesi,  geri dönüşümden elde edilen 400 bin defteri Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katılacağı bir törenle öğrencilere dağıtacak.

Eğitim öğretim sürecine öğrencilere kırtasiye desteğinde bulunarak katkı sağlayan Esenler Belediyesi, geri dönüşüme yaptığı yatırımın meyvelerini öğrencilerle paylaşıyor. Her yıl geri dönüşümden elde edilen yüz binlerce defteri Esenlerli öğrencilere dağıtan Esenler Belediyesi, bu yıl da aynı geleneği devam ettiriyor. Geri dönüşüm tesislerinde tamamen atıkların ayrıştırılmasından elde edilen gelirle her yıl yüz binlerce defteri öğrencilere dağıta Esenler Belediyesi, bu yıl da yine yüz binlerce öğrenci ve veliyi sevindirecek.   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu başta olmak üzere çok sayıda üst düzey yöneticinin katılımlarıyla 20 Eylül 2012 Perşembe günü saat 11.00’da  Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda gerçekleşecek törende Esenler’de öğrenim gören tüm öğrencilere dağıtılacak.

Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, her yıl hükümetin kitapları ücretsiz öğrencilere dağıttığını belirterek, “Belediye olarak biz de defterleri öğrencilerimize hediye ederek veli ve öğrencilerimizin bütçelerine katkıda bulunuyoruz. Aynı zamanda toplumda çevre ile ilgili bilincin oluşmasını sağlıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız ve eğitime desteğimiz sürecek” dedi.

 

Diğer Haberler