Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mayıs 2016

ABONE OL

Dedeler Ve Nineler Masallarıyla Yarıştı

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Ninni Festivali kapsamında "Dedem Masal anlatıyor", "Ninem Masal Anlatıyor" ve "Bebeğimi Tanıyorum" yarışmaları gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Ninni Festivali kapsamında “Dedem Masal anlatıyor”, “Ninem Masal Anlatıyor” ve “Bebeğimi Tanıyorum” yarışmaları gerçekleştirildi.

Esenler Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Ninni Festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festival kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Sosyal Yardım Müdürlüğü, ortaklaşa “Dedem Masal anlatıyor”, “Ninem Masal Anlatıyor” ve “Bebeğimi Tanıyorum” yarışmaları düzenledi.

DEDELER VE NİNELER MASAL ANLATTI

Esenler Belediyesi Dede Torun ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen “Dedem Masal anlatıyor” ve “Ninem Masal Anlatıyor” yarışmasında dedeler ve nineler bildikleri en güzel masalları birincilik için anlattılar. ‘Bir varmış bir yokmuş’ diyerek masallarını anlatmaya başlayan dede ve nineler, akranları ile tatlı bir rekabete de girdiler.

BEBEKLERİNİ TANIMAYA ÇALIŞTILAR

Esenler Belediyesi Anne Çocuk Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Bebeğimi Tanıyorum” yarışmasında ise gözleri kurdelalarla kapatılan anneler, dokunarak bebeklerini tanımaya çalıştılar. Eğlenceli anların yaşandığı yarışmada annelerin büyük bir kısmı bebeklerini tanıyabildiler.

Yarışmalarda dereceye giren dede, nine ve annelere kazandığı ödüller festivalin 21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek kapanış programında verilecek.

Diğer Haberler