Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ağustos 2017

ABONE OL

Darbe Davası, Bir Milletin Davası

İstanbul'da FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili FETÖ'cü darbecilerin yargılandığı davaları takip eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bu bir milletin davasıdır. Milletimize sahip çıktığımızı göstermek için buradayız" dedi.

İstanbul’da FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimiyle ilgili FETÖ’cü darbecilerin yargılandığı davaları takip eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu bir milletin davasıdır. Milletimize sahip çıktığımızı göstermek için buradayız” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütünün Yurtta Sulh Konseyiİstanbulyapılanması davasının ikinci duruşması devam ediyor. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da şehit aileleri ve gazilerle birlikte davaları takip ediyor. Başkan Göksu, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısında oluşturulan binadaki duruşma salonu önünde açıklamalarda bulundu.

BU BİR MİLLETİN DAVASI

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşların ailelerine destek vermek amacıyla Silivri’ye geldiklerini söyleyen Göksu, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de çok önemli bir sürecin yaşandığı bu dönemde, desteğimizi ifade etmek ve takibini yapmak üzere buradayız. Esenler ilçesi olarak bu davanın bizim için ayrı bir özelliği var. Sadece Esenler’de ikamet eden 7 şehidimiz ve 3 de kışlada şehit olan toplam 10 şehidimiz var. Şu anda şehit olan kardeşlerimizin aileleri buradalar. Müdahillik talebimiz var. Bu bir milletin davasıdır. Biz, kendi topraklarımıza, milletimize sahip çıktığımızı her dem göstermek üzere buradayız. Geride bıraktığı süreç sonrasında Türkiye, içerisindeki pislikleri temizlemiştir, bu topraklara, milletine ihanet etmeyecek inşallah kendi yapısıyla daha güçlü ve diri bir şekilde yoluna devam edecektir. İnşallah 15 Temmuz hain darbe girişimini yapanlar bedellerini kanun önünde ödeyecekler. Milletimiz de en azından adaletin tecelli ettiğini bir kez daha görmüş olacaktır.”

ŞEHİT EŞİ: “ADALETE İNANIYORUM”

Esenler’de 15 Temmuz gecesi şehit düşen kahramanlardan şehit Türkan Türkmen Tekin’in eşi Ramazan Tekin de davayı takip etti. Tekin, “Devletimize güveniyoruz, adaletin yerini bulacağına inanıyoruz ve bu hainlerin cezalarına çekeceğine inanıyoruz” dedi.

ELLERİNDE PANKARTLARLA TAKİPTELER

Davalarının duruşmalarını şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya,belediye meclis üyeleri ve Esenlerli vatandaşlar da takip etti. Davaya tanıklık eden vatandaşlar ellerinde ‘’Esenler’den şehitlerimizin hesabını sormaya geldik”, “Esenler’den selam nöbete devam” ve “Tankınız, topunuz vardı ama şerefiniz yoktu’’ pankartları taşıdılar.

Diğer Haberler