Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Ocak 2018

ABONE OL

Cüneydi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Filistinli Fevzi El-Cüneydi’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Filistinli Fevzi El-Cüneydi’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Filistin’de ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan 16 yaşındaki Fevzi el-Cüneydi ile babası Muhammed el-Cüneydi, Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Erdoğan, Filistinli Fevzi El-Cüneydi’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.Cüneydi, davetlerinden dolayı Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya ve kendisini kabul ettikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’a teşekkür etti.

BENİM İÇİN YILIN FOTOĞRAFI BU

Cüneydi, kabule, babası Muhammed el-Cüneydi ile geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabulde yer alan Başbakan Binali Yıldırım, Cüneydi’yi yanaklarından öptü ve bir süre sohbet etti.

Erdoğan, Cüneydi’nin direnişinin yer aldığı, Anadolu Ajansının “Yılın Fotoğrafları” oylamasında haber kategorisinde birinci seçilen Wisam Hashlamoun’un “Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk” başlıklı fotoğrafını göstererek, “Bu fotoğraf birinci seçildi. Bana ‘Hangisini seçiyorsun?’ diye sordular. Ben de bunu seçtim” ifadelerini kullandı.

Kabulün sonunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Cüneydi ve babasıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler