Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ağustos 2016

ABONE OL

Cumhurbaşkanı’ndan Şehit Ailelerine Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Esenlerli demokrasi kahramanlarının evlerini ziyaret ederek yakınlarına taziyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Esenlerli demokrasi kahramanlarının evlerini ziyaret ederek yakınlarına taziyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Esenlerli Emrah Sağaz, Muhammed Ali Aksu, Hüseyin Kısa ve Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun ailelerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretleri sırasında, oğlu Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran eşlik etti.

İLHAN VARANK’IN MEVLİDİNE KATILDI

Erdoğan, darbe girişiminde şehit edilenBaşdanışmanı Mustafa Varank’ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank ile tüm şehitler için gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim hatmi ve mevlit merasimine katılmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına taziyede bulundu.

ŞEHİT AİLELERİYLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan öncelikle Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Hüseyin Kısa’nın ailesini ziyaret etti. Kısa’nın ailesinin Esenler’deki evine giden Erdoğan, ziyaret esnasında şehidin 2 yaşındaki kızı Nisa’yla yakından ilgilendi.Evli ve 1 çocuk babası olan Hüseyin Kısa, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecede, Esenler’de bir tankın ezmesi sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü.

Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Emrah Sağaz ileMuhammed Ali Aksu’nun ailelerini ziyaret etti. Bu kapsamda Sağaz ile Aksu’nun Esenler’deki evlerine giden Erdoğan, şehitlerin yakınlarıyla görüştü. Darbe girişimi sırasında İstanbul’daki saldırılarda tankın altında kalarak şehit olan 27 yaşındaki Sağaz’ın 1,5 yıllık evli olduğu ve baba olmaya hazırlandığı öğrenildi.FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek sokağa çıkan38 yaşındaki Muhammed Ali Aksuda cuntacıaskerlerin kullandığı tankı durdurmaya çalışırken altında kalarak şehit düşmüştü.

Erdoğan, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit düşen Ahmet Kocabay ve Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun ailelerini ziyaret etti.Erdoğan, 31 yaşında şehit düşen Ahmet Kocabay’ın Esenler Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki evine gitti.Bir kız çocuğu babası şehit Kocabay’ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra darbe girişimi sırasında tankın altında kalarak 49 yaşında şehit olan Mehmet Şefik Şefkatlioğlu’nun evine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyarette, Şefkatlioğlu’nun ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

VATANDAŞLARI SELAMLADI

Ziyaretler esnasında, taziyeye geldiğini gören mahalle sakinleri, ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları, el sallayarak selamladı.

Diğer Haberler