Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Eylül 2013

ABONE OL

Cuma Pilavı Bereketi Devam Ediyor

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cuma namazı çıkışı cami cemaatiyle bir araya gelerek mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verip vatandaşlardan gelen soruları cevaplandırmaya devam ediyor. Göksu, Ramazan ayının ardından ilk olarak Atışalanı Köyiçi Camii’nde mahalleliye seslendi ve vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cuma namazı çıkışı cami cemaatiyle bir araya gelerek mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verip vatandaşlardan gelen soruları cevaplandırmaya devam ediyor. Göksu, Ramazan ayının ardından ilk olarak Atışalanı Köyiçi Camii’nde mahalleliye seslendi ve vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti.

Her hafta Cuma namazı çıkışı cami cemaatine mahallelerde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verip vatandaşlardan gelen soruları cevaplandıran ve vatandaşlara namazın ardından pilav ve ayran ikram eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ramazan ayının ardından da bu geleneği bozmadı. Atışalanı Köyiçi Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından çıkışta cemaate hitap eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, söze “Esenler halkının, Esenler halkına ikramıdır bu pilav” diyerek başladı. Esenler Belediyesi olarak bölgede yürüttükleri çalışmalardan kısaca bahseden Göksu, Atışalanı’nda plana ilişkin çalışmalarının bittiğini belirterek mahalleliye verdikleri sözü tuttuklarını söyleyen Göksu, “Siz eskiden evlerinizin elektriğini, suyunu pahalı ödüyordunuz. Çünkü buralar ticaret alanında idi. Şimdi ticarete konut da eklendi” dedi.

ATIŞALANI MAHALLESİ MÜJDESİ Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ön tarafının kamulaştırılacağını ve aile parkı haline getirileceğini söyleyen Göksu, Esenler ilçesinin Esenler ve Atışalanı olmak üzere iki ana bölümden oluştuğunu hatırlattı ve özetle şunları söyledi: “Atışalanı tarihi bir isim. En az Esenler kadar tanınıyor. Yollarda Atışalanı tabelalarını görüyoruz ama Esenler’in bir Atışalanı Mahallesi yok. Havaalanı ve Birlik Mahallesi’nin bazı bölümlerini katarak bir Atışalanı Mahallesi oluşturmayı düşünüyoruz”. Göksu, önümüzdeki hafta içinde Atışalanı Mahallesi’nin devlet kayıtlarına geçmesi ve bu isimli bir mahalle kurulması için gerekli çalışmaları başlatacaklarını ifade etti. Esenler Belediyesi’nin yeni hizmet binasının Atışalanı Mahallesi’ne dâhil edileceğini de ifade eden Göksu,  ayrıca bölgeyi ilgilendiren ve ulaşım adına Esenler’e büyük değer katacak yeni metro güzergahının ihalesinin 18 Eylül Çarşamba günü yapılacağını söyledi. Göksu, Tekstilkent’ten geçecek metro güzergahının iki yılda tamamlanacağını belirtti.

Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında da özet bilgi veren M. Tevfik Göksu, Havalaanı Mahallesi’nde tüm yıkım ve moloz kaldırma çalışmaları tamamlanan inşaatlarla ilgili her türlü altyapı projelerinin tamamlandığı ilk kentsel dönüşüm çalışmasında sona yaklaşıldığını belirtti ve, “Sadece moloz kaldırma parası olarak 3 trilyon para ödedik. Devlet şu ana kadar bu projele 30 trilyon ödedi. 15 Eylül’de yapım ihalesine çıkacağız. Projemizde hiçbir aksama yok” dedi.

Esenler halkının bugüne kadar kendilerine hep destek olduklarını belirten Göksu, Esenler’e hizmet vermekten büyük bir gurur ve memnuniyet duyduklarını dile getirerek, “Bizim sizden beklentimiz sadece dua etmeniz” dedi.

Konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soruları da cevaplayan Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Havaalanı Mahallesi Muhtarı Bekir Demircan ile birlikte kazanın başına geçerek, vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti.

Diğer Haberler