Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Kasım 2015

ABONE OL

Coşku Dolu Öğretmenler Günü

Esenler Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü sergi ve konserlerle coşkulu bir şekilde kutlayacak.

Esenler Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü sergi ve konserlerle coşkulu bir şekilde kutlayacak.

Esenler Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenleyeceği bir dizi etkinlikle kutlayacak. Esenler’de geleceğin mimarı öğretmenler, düzenlenecek programlarla adına yakışır bir gün geçirecek.

İZ BIRAKAN ÖĞRETMENLER SERGİLENECEK

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizesiyle düzenlenecek programların ilki, “İz Bırakan Öğretmenler” Fotoğraf Sergisi olacak. Saat 13.00’da serginin lansmanı yapılacak. 1 ay boyunca açık kalacak 70 fotoğraflık sergide; İslam dininde ilk öğretmen olarak kabul edilen Mus’ab bin Umeyr, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy ile şehit öğretmenler ve Türk Edebiyatı’nın öğretmenlik de yapmış en başarılı isimlerinin portreleri ve öğretmenlik hikâyeleri yer alacak.

SEHER DİLOVAN KONSERİ

Sergi açılışının ardından program, Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Seher Dilovan’ın konseriyle devam edecek. “Kadınlar Başbaşa” projesi kapsamında ünlü sanatçı Dilovan, saat 14.00’da başlayacak konserinde Esenlerli sevenlerine türkü ziyafeti sunacak.

ŞARKILAR ÖĞRETMENLER İÇİN

Günün sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Türk Sanat Müziği Topluluğu, saat 20.30’da başlayacak konserle öğretmenler gününe özel şarkılar seslendirecek.

Diğer Haberler