Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ekim 2016

ABONE OL

Coşku Dolu Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet'in kuruluşunun 93. yıldönümü Esenler'de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıldönümü Esenler’de coşkuyla kutlandı.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Esenler’de de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Dörtyol Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konmasıyla başlayan törende; Esenler Kaymakamlığı’na vekalet eden Vali Yardımcısı Osman Ateş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Garnizon Komutanlığı’ndan Topçu Yarbay Hakan Suvacı da hazır bulundu. Çelenk töreninin ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehit ve gazilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından son buldu.

ESENLER KIRMIZI BEYAZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Esenler Kaymakamlığı’nda da bir tebrik kabul programı yapıldı. Esenler’de bir başka tören ise yine Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşti. Esenler Kaymakamlığı’na vekalet eden Vali Yardımcısı Osman Ateş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan’ın katıldığı törende ellerinde Türk bayraklarıyla binlerce öğrenci kutlamalardaki yerini aldı.

CUMHURİYET ÇOCUKLARI SAHNEDE

Birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı coşku dolu Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Esenlerli öğrenciler şiirler okuyup Cumhuriyet şarkıları söylediler ve halk oyunları oynadılar. Çanakkale Savaşı’nda verilen destansı mücadeleyi de sahnede canlandıran çocuklar izleyenlerden büyük alkış aldılar. Mehteran takımının marşlarıyla renklenen törenin sonunda ilçe genelindeki okullarda düzenlenen ‘Cumhuriyet’ konulu şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Diğer Haberler