Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Mayıs 2012

ABONE OL

Çocuksuz Ev Kalmasın

Esenler Belediyesi çocuk sahibi olmak isteyen aileleri bilgilendirmek amacıyla bir seminer düzenledi. Seminerde konuşan Op. Dr. Refahattin Yücel, yeni tedavi imkânları hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Esenler Belediyesi çocuk sahibi olmak isteyen aileleri bilgilendirmek amacıyla bir seminer düzenledi. Seminerde konuşan Op. Dr. Refahattin Yücel, yeni tedavi imkanları hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce “Çocuksuz ev kalmasın” sloganıyla organize edilen ve Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde konuşan Op. Dr. Refahattin Yücel, çocuk sahibi olmak isteyen aileleri yeni tedavi olanakları hakkında bilgilendirdi.

Son yıllarda bilim ve teknolojinin fevkalade geliştiğini, bununla birlikte de tüp bebek tedavisinde büyük ilerlemeler yaşandığını kaydeden Yücel, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin izlemesi gereken yöntemleri anlattı.

Tüp bebek konusunda da bilgiler veren Yücel, söz konusu tedavi ile Allah’ın vesile kıldığı bilim ve akıl doğrultusunda tedavi uyguladıklarını, takdirin ise Allah’a ait olduğunu kaydetti. Çocuk doğduktan sonra bile gelişimini senelerce takip ettiklerini belirten Yücel, slayt görüntüleriyle detaylı bir şekilde anlattığı Tüp Bebek konusunda büyük gelişmeler ve yeniliklerin olduğuna dikkat çekti.

İSTİSMARCILARA DİKKAT

Çocuk sahibi olmanın zorlu bir süreç olduğunu ifade eden Yücel, bilindiğinin aksine tüp bebek tedavisinin zahmetli bir tedavi olduğunu vurgulayarak, “Tedavi süresi hastanın fiziki ve sağlık şartlarına göre değişebilir. Tedavi öncesi ailelerin bütün sonuçlara hazırlıklı, sabırlı ve pozitif olması da çok önemlidir. Gerginlik ve stres tedavinin başarı oranını düşürürken, tedavi başlangıcında sonuç alınmamışsa moralinizi asla bozmayın” dedi.

Doktorların garanti verme hakkına sahip olmadığını da vurgulayan Yücel, halkın parasına göz diken istismarcılara da dikkat çekti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği seminer sonunda, Op. Dr. Refahattin Yücel tüp bebek tedavisine ilişkin merak edilen soruları cevapladı

Diğer Haberler