Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Haziran 2013

ABONE OL

‘çocukluk Bir Cevher, Onu Kaçırmayın’

‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda Esenlerli kadınlara seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, annelere çocuklarıyla iyi iletişim kurmalarını tavsiye ederek, “Çocukluk bir cevher, onu kaçırmayın” dedi.

‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda Esenlerli kadınlara seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, annelere çocuklarıyla iyi iletişim kurmalarını tavsiye ederek, “Çocukluk bir cevher, onu kaçırmayın” dedi.Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Huzurlu Aile Sohbetleri’ konusunda seminer veren Aile Danışmanı Saliha Erdim, Esenlerli kadınlarla buluştu. Oruç Reis ESGEV’de düzenlenen seminere anneleriyle birlikte çok sayıda çocuk da katıldı. Annelerin çocuklarını da yanlarında getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Erdim, annelere çocuklarıyla nitelikli şekilde vakit geçirmelerini tavsiye etti. “Annesiyle kötü olan çocuk hayatı sevemez” diyen Erdim, annelere “Çocuğunuzla anne çocuk ilişkisini en iyi şekilde idare etmeniz lazım” tavsiyesinde bulundu. Çocukluğun bir kez yaşandığına dikkat çeken Erdim, “Çocukluk bir cevher, onu kaçırmayın” dedi. Annenin, çocuğuna onu anladığını ve dinlediğini hissettirmesi gerektiğini kaydeden Erdim, çocuğun hatalarının kapatılmasının da yanlış olduğunu, yeri gelince çocuğu uyarmak gerektiğini ifade etti. Salondaki çocukları sahneye alarak onlarla sohbet eden Erdim, çocuklara dua da okudu. MUTLU ANLARINIZI HATIRLAYIN

Eşlerin birbirleriyle iletişiminin iyi olması gerektiğini de aktaran Erdim, eşiyle iyi geçinen bireylerin bu dünyasının da, ahiretinin de daha güçlü olacağını ve çocuklarıyla iletişiminin daha sağlam kalacağını söyledi. “Eşinizle iyi olmak istiyorsanız, onunla mutlu olduğunuz dakikaları sık sık hatırlayın” diyen Erdim, kadınlara eşlerine güzel şekilde hitap etmelerini tavsiye ederek sözlerini noktaladı. Erdim’in programdan sonra kitaplarını da imzalamasının ardından kadınlar, Esenler Belediyesi’nin anahtarlık hediyelerini ve ikramlarını da kabul ettiler.

Diğer Haberler