Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mayıs 2016

ABONE OL

Çocuklarının Mutluluğuna İlmek Attılar

Esenlerli anneler, "Kukla Örme Yarışması"nda çocuklarının mutluluğu için ilmek attı, en güzel kuklalar çocukların yüzünü güldürdü.

Esenlerli anneler, “Kukla Örme Yarışması”nda çocuklarının mutluluğu için ilmek attı, en güzel kuklalar çocukların yüzünü güldürdü.

Esenler Belediyesi’nin “Bana Bir Ninni Söyle Anne” sloganıyla düzenlediği “2. Uluslararası Ninni Festivali” kapsamında “Kukla Örme Yarışması” gerçekleştirdi. Çocuk Sokağı’nda bulunan Anne Çocuk Kampüsü’nde örgü sanatı eğitimi alan 10 anne, en güzel ve işçiliği en başarılı kuklayı örmek için yarıştı.

EN GÜZEL KUKLALARI ANNELER ÖRDÜ

Anneler, çocukların olmazsa olmazı oyuncakların sağlıklı hâli, organik oyuncakları hünerleri elleriyle ördüler. 1 saatlik sürede anneler; anahtarlıktan elbiseye, çiçekten çizgi film karakterlerine kadar çok sayıda ve rengârenk çalışmalar yaptılar. Anne Çocuk Kampüsü Sorumlusu Mehtap Kayaalp ve Örgü Sanatı Eğitmeni Burcu Karakaş da, annelerin çocukları için özel olarak yaptıkları oyuncakları işçiliklerine ve renk geçişlerine göre değerlendirdiler. En güzel kuklaları ören anneler, böylece bir ilmek de çocuklarının mutlulukları için atmış oldular. Anneler kukla örerken çocuklar da Anne Çocuk Kampüsü bahçesinde gönüllerince oyunlarını oynadılar. Yarışmada dereceye girenler, 21 Mayıs’ta düzenlenecek “2. Uluslararası Ninni Festivali”nin final programında ödüllerini alacaklar.

Diğer Haberler