Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Ekim 2016

ABONE OL

Çocukların Gözünden 15 Temmuz

Esen Çocuk Dergisi’nin 18'inci sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu. 15 Temmuz temasıyla hazırlanan derginin son sayısında, vatan ve bayrak sevgisi renkli ve dopdolu bir içerikle anlatılıyor.

Esen Çocuk Dergisi’nin 18’inci sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu. 15 Temmuz temasıyla hazırlanan derginin son sayısında, vatan ve bayrak sevgisi renkli ve dopdolu bir içerikle anlatılıyor.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün, çocukların renkli dünyalarına bir renk daha katmak amacıyla üç aylık periyotlarla çıkardığı Esen Çocuk Dergisi’nin Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan yeni sayısı Esenlerli çocuklarla buluştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ İZ BIRAKANLAR’DA

Kapağında ay-yıldızlı Türk bayrağının yer aldığı dergi, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun 15 Temmuz akşamı Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimini konu alan ve çocuklara vatan ve bayrak sevgisini hakkında öğütler verdiği yazısı ile başlıyor. “İz Bırakanlar köşesinde” ise çocuklara, halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan ve dik duruşu ile darbe girişiminin bastırılmasında etkin bir rol üstlenen Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tanıtılıyor.

HEM RENKLİ HEM DE DOPDOLU

Kuşe kâğıda basılı Esen Çocuk Dergisi, bilmecelerden bulmacalara, zekâ sorularından hikâyelere, çizgi romanlardan kitap tanıtımlarına kadar bu ay yine dopdolu bir içeriğe sahip. 15 Temmuz temasıyla hazırlanan derginin 18’inci sayısında; “İslam’ı Yaşıyorum, Vatanımı Koruyorum”, “Ben de Kahraman Olmak İstiyorum”, “Sanatkâr Padişahlar” ve “Çocukların Gözünden 15 Temmuz” gibi birbirinden farklı konular anlatılıyor. Bunların yanı sıra “Seyyah Sami Seyahatte” bölümünde ise eski adı Boğaziçi Köprüsü olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü tanıtılıyor.

ÜCRETSİZ EDİNEBİLİRSİNİZ

60 sayfadan oluşan Esen Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı; Esenler Belediyesi’nden, Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri’nden (ESGEV), kültür merkezlerinden, kütüphanelerden, Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nden (ESAYDAM) ve belediyenin ek hizmet binalarından ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Diğer Haberler