Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Nisan 2013

ABONE OL

Çocukların Badminton Mücadelesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen ‘Spor Şenlikleri’ kapsamında Esenlerli çocuklar, Badminton Turnuvası’nda zorlu mücadeleler verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen ‘Spor Şenlikleri’ kapsamında Esenlerli çocuklar, Badminton Turnuvası’nda zorlu mücadeleler verdi.Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, çocukların spora olan ilgilerini artırmak ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği ‘Spor Şenlikleri’ devam ediyor. İlki geçtiğimiz hafta sonu Muay Thai ve Budokai-Do branşlarında gerçekleştirilen mücadelelerin sonuncusu, Oruçreis ESGEV’in organize ettiği Badminton Turnuvası ile devam etti. Esenler Halk Eğitim Merkezi tarafından, kategorilerine göre 4 ile 7 ay arasında Badminton eğitimi alan Mareşal Fevzi Çakmak, Aksoy, Oruçreis, Ziya Gökalp İlköğretim Okulları, İbrahim Turhan Anadolu Lisesi, Esenler Gençlik ve Bilgi Evleri (ESGEV)’nden 5 kategoride yaklaşık 200 sporcu, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde, eleme usulü maçlar yaptı.

Kıyasıya mücadelelere sahne olan karşılaşmalar sonunda kazananlara kurs bitirme belgeleri, kupa ve madalyaları da verildi. Zorlu mücadelelerin yaşandığı Badminton Turnuvası’nın kazananları şöyle:Tek Erkek Büyükler: Ömer Faruk ÖnverdiTek Erkekler Minikler: Muhammed AltekinTek Bayanlar: Kübra ÇevikÇift Erkekler (mix): Ömer Faruk Önverdi ve Kenan GörgençMinikler: Furkan Burdan ve Ömer Faruk Burta

Diğer Haberler