Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2015

ABONE OL

Çocuklardan Rekorluk Hak Talebi

Esenlerli çocuklar, ilçede yaşayan Suriyeli yaşıtlarıyla birlikte Dünya Çocuk Hakları Günü'nde, 400 metrelik dev pankartla haklarını savunacak. Bir rekor denemesi olacak bu pankartla çocuklar seslerini dünyaya duyuracak.

Esenlerli çocuklar, ilçede yaşayan Suriyeli yaşıtlarıyla birlikte Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, 400 metrelik dev pankartla haklarını savunacak. Bir rekor denemesi olacak bu pankartla çocuklar seslerini dünyaya duyuracak.

Esenler Belediyesi bir ilke daha imza atıyor… Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizesiyle Esenlerli çocuklar, ilçede yaşayan Suriyeli yaşıtlarıyla birlikte 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde hazırladıkları 400 metrelik dev pankartla haklarını savunacak. Çocukların haklarını savundukları bu en büyük pankart aynı zamanda bir rekor denemesi olacak. Çocukların nasıl bir dünya istediklerini anlattıkları şiir, yazı, resim ve temennilerinin bulunduğu pankart, Çocuk Sokağı’na asılacak. Dev pankart program sonrasında TBMM’ye gönderilecek.

DİLEK AĞACI DA OLACAK

Programda çocuklar ayrıca Çocuk Sokağı’na yerleştirilecek bir dilek ağacına dileklerini da asacaklar. Çocukların terörden uzak ve yaşama haklarının korunduğu barış dolu bir dünya, başarılı bir eğitim ve sağlıklı bir hayat için dünyaya seslerini duyuracakları etkinlikte Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da çocuklarla bir arada olacak. Program, 20 Kasım günü saat 14.00’da Çocuk Sokağı’nda gerçekleşecek.

Diğer Haberler