Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2016

ABONE OL

Çocuklara İnsanlığın Liderini Anlattı

Yazar Özkan Öze, 'Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 2 - Güzel Ahlak' kitabını okuyan öğrencilere tüm insanlığın liderinin hayatını anlattı.

Yazar Özkan Öze, ‘Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 2 – Güzel Ahlak’ kitabını okuyan öğrencilere tüm insanlığın liderinin hayatını anlattı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce hayata geçirilen “Bir Kitap Bir Dünya” projesi kapsamında Esenler’deki öğrencilerle buluşan Yazar Özkan Öze, ‘Peygamberimizin Özellikleri ve Güzellikleri 2 – Güzel Ahlak’ kitabını okuyan öğrencilerle Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.

KAİNAT KİTABINDA YAŞIYORUZ

İnsanın kainat kitabının sayfalarını okuması gerektiğini söyleyen Yazar Özkan Öze, “Eski kitapların arasında toz böcekleri diye adlandırdığım böcekler vardır. Bu böceklerin tüm yaşamı o kitap yaprakları arasında geçer. Hayatları boyunca kitabın yazarını, sayfa sayısını merak etmezler. İnsan da kainat kitabının içerisinde yaşıyor. Böceklerden tek farkımız, tercih yapabiliyor olmamız. Kitabın yazarını, sayfaların sayısını, sayfalarda ne yazıp yazmadığını öğrenmek bizim elimizde” diye konuştu.

İNSANLIĞIN LİDERİNİ ANLATTIM

Özkan Öze Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ile ilgili kitap yazmasının nedenini şöyle açıkladı: “Karıncaların liderleri vardır. Kuşların ve kurt sürülerinin de liderleri vardır. İnsanların da lideri Hz. Muhammed(S.A.V.)’dir. Bu sebepten tüm insanlığın liderinin hayatını çocuklara aktarmak istedim.”

Diğer Haberler