Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2013

ABONE OL

Çocuklar Peygamber Sevgisi İle Tanışsın Diye…

Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Arzu ediyoruz ki, bütün çocuklar Hz. Peygamber’i tanısın, Hz. Peygamber sevgisiyle tanışsın” dedi.

Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Arzu ediyoruz ki, bütün çocuklar Hz. Peygamber’i tanısın, Hz. Peygamber sevgisiyle tanışsın” dedi.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası, Esenler’in her noktasında kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir Kutlu Doğum programı düzenlendi. Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Doç. Dr. Mustafa Karataş, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin okudukları ilahiler ile başladı. Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlediği okullar arası yarışmalarda birinci olan çocukların Kur’an, hadis, naat ve mektup okumalarıyla devam eden programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çocuklara Kur’an-ı Kerim hediye etti. HER ŞEY O’NUN SEVGİSİ İÇİN

Programda konuşan Göksu, “Arzu ediyoruz ki, bütün çocuklar Hz. Peygamber’i tanısın, Hz. Peygamber sevgisiyle tanışsın” diyerek, bu amaçla Esenler’in her noktasında Kutlu Doğum programları düzenlediklerini kaydetti. Programa katılanlara “O’nun sevgisi için buraya gelmiş olmak, adım atmış olmak bile çok büyük bir hazdır” diyen Göksu, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra kendilerinden dualarını eksik etmemelerini istedi. Ramazan ayının birinci gününde 5 bin çocuğa iftar vereceklerini açıklayan Göksu, çocukların ilk diş kirasını da vereceklerini belirttikten sonra sözlerini tamamladı.3 CÜMLEDE PEYGAMBER AHLÂKI

Program, Göksu’nun konuşmasının ardından Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın ‘Hz. Peygamber ve İnsan Onuru’ üzerine sohbeti ile devam etti. “Peygamber’in güzelliği dillere destandır” diyen Karataş, Hz. Muhammed (s.a.v)’in fiziki ve ahlaki özelliklerinden de bahsetti. Karataş, “Allah O’nun ahlakını bize örnek olarak göstermiştir” diyerek 3 cümle ile Hz. Peygamber’in ahlakından söz etti.

İlk olarak “Resulullah kendisi için değil, başkaları için yaşamıştır” diyen Karataş, Peygamber’in Allah, İslam, anne, baba, kardeş ve milleti için yaşadığını ifade etti. İkinci olarak “Peygamber Efendimiz olduğu gibi göründü, göründüğü gibi oldu” diye konuşan Karataş, Hz. Muhammed (s.a.v)’in özü ve sözünün bir olduğunu söyledi. Son olarak Hz. Peygamber’in dünya ve ahiret dengesini çok iyi kurduğunu da sözlerine ekleyen Karataş, dualar eşliğinde konuşmasını sonlandırdı. Esenler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kürşat Gülrenk de, konuşmasının ardından Karataş’a günün anısına çiçek takdim etti. Program, Esenler’de eğitim gören minik semazenlerin de sema gösterisinin ardından sona erdi. Ayrıca programa katılan herkese de Peygamber Efendimiz’in Veda Hutbesi hediye edildi.

Diğer Haberler