Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2015

ABONE OL

Çocuklar Kahramanlarıyla İftarda

Esenler Belediyesi, ilk kez oruç tutacak olan bin çocuk ve annesini Ramazan’ın ilk iftarında İstanbul Boğazı'nda ağırlayacak. Nasreddin Hoca, Keloğlan ve Karagöz-Hacivat ile eğlenecek çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan "diş kirası" adı altında çeşitli hediyeler verilecek.

Esenler Belediyesi, ilk kez oruç tutacak olan bin çocuk ve annesini Ramazan’ın ilk iftarında İstanbul Boğazı’nda ağırlayacak. Nasreddin Hoca, Keloğlan ve Karagöz-Hacivat ile eğlenecek çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çeşitli hediyeler verilecek.

Esenler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayının ilk gününü çocuklar için düzenlediği iftara ayırdı. Hayatlarında ilk kez oruç tutacak olan çocuklar, Başkan Amcaları Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte İstanbul Boğazı’nda iftar açmanın sevincini yaşayacaklar.

MASAL KAHRAMANLARIYLA EĞLENECEKLER

Çocuklar, iftar öncesi Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gölge oyunları, animasyon, jonglör ve illüzyon gösterileri ile keyifli vakit geçirecekler. İftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini alacak çocuklarlar, bir çocuk tarafından okunacak akşam ezanı ile birlikte hep birlikte dünyanın en güzel mekanlarından birisi olan Boğaziçi’nde mavi ile yeşilin ortasında iftarlarını açacaklar.

ÇOCUKLARA “DİŞ KİRASI” VERİLECEK

Çocuklar, ilk iftarlarının ardından yine bir çocuğun yemek duasına hep birlikte “amin” diyecekler. İftar sonrasında çocuklara, Osmanlı geleneğinde olduğu gibi, “diş kirası” olarak çeşitli hediyeler verilecek.

Diğer Haberler