Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Kasım 2017

ABONE OL

Çocuklar ‘futbol Kardeşliktir’ Dedi

Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşan 6 futbol takımı, "Kardeşlik Turnuvası"nda hem kardeşliklerini sahaya yansıttı hem de kıyasıya mücadele etti. Finale kadar kalesinde hiç gol görmeyen Esenler'in minik futbolcuları, turnuvayı ikinci tamamladı.

Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşan 6 futbol takımı, “Kardeşlik Turnuvası”nda hem kardeşliklerini sahaya yansıttı hem de kıyasıya mücadele etti. Finale kadar kalesinde hiç gol görmeyen Esenler’in minik futbolcuları, turnuvayı ikinci tamamladı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile WALD (Dünya Yerel Yönetimler Akademisi Vakfı) tarafından ortaklaşa yürütülen “Suriyeli Mültecilerin Yerelde Entegrasyonu” projesi kapsamında Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşan karma takımlar arasında “Kardeşliğe Pas Ver” Futbol Turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya proje ortağı olan Esenler, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Başakşehir, Avcılar ve Beylikdüzü belediyeleri katıldı. 11-13 yaş arası Türk ve Suriyeli çocuklardan karma oluşturulan 6 futbol takımı,Başakşehir Şehit Erdem Özçelik Stadı’nda hem kardeşliklerini sahaya yansıttı hem de kıyasıya mücadele etti.

GOL YEMEDEN FİNALE

B grubundaki ilk maçını Gaziosmanpaşa Belediyesi ile oynayan Esenler Belediyesi, karşılaşmadan 8-0 galip ayrıldı. Ardından Avcılar Belediyesi’ni 5-0 ile geçen Esenler, kalesinde hiç gol görmeden finale yükseldi. Esenler Belediyesi’nin minik futbolcuları final karşılaşmasında Beylikdüzü Belediyesi’ne 2-0 yenilerek turnuvayı ikinci tamamladı.

KUPA VE MADALYA COŞKUSU

Böylece “Birlikte Daha Güzel Geleceğe” sloganıyla düzenlenen “Kardeşliğe Pas Ver” Futbol Turnuvası’nda zirve Beylikdüzü Belediyesi’nin, ikincilik Esenler Belediyesi’nin ve üçüncülük ise Başakşehir Belediyesi’nin oldu. Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşan minik futbolcular, turnuvada kupa ve madalya coşkusu da yaşadılar.

Diğer Haberler