Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Ocak 2016

ABONE OL

Çocuklar Çikolata Diyarında

Esenler'de yaşayan yetim çocuklar, her şeyin çikolatadan yapıldığı Pelit Çikolata Müzesi'ni ziyaret ederek unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Esenler’de yaşayan yetim çocuklar, her şeyin çikolatadan yapıldığı Pelit Çikolata Müzesi’ni ziyaret ederek unutamayacakları bir gün geçirdiler.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, karnelerini alarak 2015 – 2016 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatiline giren yetim çocukları Esenyurt’ta bulunan Pelit Çikolata Müzesi’ne götürdü. Çocuk Sokağı’nda bulunan Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü önünden hareket eden servislerle yola koyulan çocuklara gezi sırasında ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat da eşlik etti.

ÇOCUKLAR ÇİKOLATA DİYARINDA

Keyifli bir yolculuğun ardından çocuklar, Pelit Çikolata Müzesi’ne geldi. Kapıdan içeri girdikleri andan itibaren heyecanları gözlerinden okunan minikler, her şeyin çikolatadan olduğu müzede yetkililerden kakao çekirdeğinden başlayarak çikolataların yapılışı ve süslenişi hakkında bilgi aldılar. Çikolatadan sokağa girdiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemeyen çocuklar, özellikle çikolatayla hayat bulan Nuh’un gemisini ve içindeki hayvanları yakından incelediler. Ardından dev bir çikolata kapıdan İstanbul’a giren çocuklar burada; Ayasofya, Sultanahmet Camii, Bizans Hipodromu gibi tarihi mekanları çikolatadan yapılmış halleriyle gördüler. Çocuklar ayrıca Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk ve Albert Einstein gibi tarihte iz bırakmış isimlerin çikolatadan yapılmış büstlerini de incelediler. Türkiye’den ve dünyadan önemli sanatçıların çikolatayla canlandırıldığı müzede çocuklar, beğeniyle izledikleri çizgi film karakterlerini bu kez çikolatan yapılmış halleriyle yakından incelediler.

ÇEŞMEDEN ÇİKOLATA İÇTİLER

Çikolata Çeşmesi’nden akan sıcak çikolataları da afiyetle içen çocuklar, yaşadıkları anları ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çektirdiler. Yetkililerin kendilerine çikolata ikramlarını da kabul eden çocuklar, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personelleri ile birlikte öğle yemeklerini yedikten sonra servislerle Esenler’e geri döndüler.

Diğer Haberler