Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Şubat 2012

ABONE OL

Çocuklar Barış Şarkılarıyla Coştu

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tarafından Barış Manço anısına düzenlenen programda, "Yüreklerdeki Barış Şarkıları" hep bir ağızdan söylendi. Programda, adam olacak çocuklar "Barış" şarkılarıyla coştu.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)  tarafından Barış Manço anısına  düzenlenen programda, “Yüreklerdeki Barış Şarkıları”  hep bir ağızdan söylendi. Programda adam olacak çocuklar, Barış şarkılarıyla coştu.

Yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran ve şarkıları dilden dile dolaşan Barış Manço, ölümünün 13’üncü yılında ESEV’li adam olacak çocuklar tarafından şarkılarıyla anıldı. Esenler Kültür Merkezi’’nde düzenlenen geceye Kurtalan Ekspres’in gitaristi Ahmet Gönenç ile çok sayıda veli ve davetli katıldı. ESEV Gitar Kursu öğrencilerinin gitar eşliğinde söyledikleri Barış şarkılarıyla başlayan programda, öğrencilerin verdikleri mini konserlerin aralarına yerleştirilmiş Barış Manço’nun 7’den 77’ye adlı programındaki  “Adam Olacak Çocuk” bölümünün canlandırılmasıyla eğlenceli dakikalar yaşandı. Ölümünün üzerinden geçen yıllara rağmen onu unutmadıklarını, gitar, keman gibi enstrümanlar eşliğinde söyledikleri şarkılarla herkese gösteren ESEV’li öğrenciler, başta Kurtalan Ekspres’in gitaristi Ahmet Güvenç olmak üzere geceye katılan herkesi yetenekleriyle büyüledi. Söylenen şarkılara eşlik eden davetliler, zaman zaman eğlenceli zaman zaman da duygusal anlar yaşadı.

Tek kuvvet aldığım sizin sevginizKurtalan Ekspres’in gitaristi ve  grubun kurucularından olan ve 25 yıl boyunca Barış Manço ile birlikte çalışan Ahmet Güvenç, ESEV tarafından düzenlenen programda,  gitar çalıp  şarkı söyleyen çocuklara teşekkür ederek sanatın ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Güvenç, “Sanatla uğraşmak gerçekten çok güzel bir şey. Sanatla uğraşan insanlar ileride başka işlerle uğraşıyor olsalar da o sanata değinmiş olmanın ayrıcalığını hayatları boyunca mutlaka yaşayacaklardır. Sanat, halkları millet yapan şeydir. Ö yüzden çok önemlidir” diyerek düzenlene geceden duyduğu memnuniyeti belirtti. Ülkemizdeki en önemli eksiklerden birisinin de sanat ve sanatla uğraşmak olduğunu ifade eden Güvenç, “Barış Manço ve Kurtalan Ekspres’in diğer gitaristi olan Bahadır Akkuzu’yu kaybettikten sonra bütün misyon benim sırtıma kaldı. Tek kuvvetim, sizin sevginiz. Her şey için size teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

Program, Ahmet Gönenç’e ESEV Koordinatörü Mustafa Karademir’in çiçek takdim etmesinden sonra  öğrenciler ve salonu dolduran davetlilerin Yüreklerdeki Barış Manço şarkılarını hep bir ağızdan söylemelerinin ardından son buldu.

 

Diğer Haberler