Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Ocak 2016

ABONE OL

Çocuk Üniversitesi Kış Okulu Başlıyor

Esenler Belediyesi’nin İstanbul Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi'nin Kış Okulu programı, 25-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Esenler Belediyesi’nin İstanbul Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nin Kış Okulu programı, 25-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Esenler Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi İşbirliğinde “Büyümüş de küçülmüşlere en özel üniversite” sloganıyla hayata geçirilen Çocuk Üniversitesi, Esenlerli çocuklara yarıyıl tatilinde de üniversite deneyimi kazandıracak.

3 ANA BAŞLIK, 22 FARKLI PROGRAM

Çocuk Üniversitesi ile Beyazıt Yerleşkesi’nin kapılarını Esenlerli çocuklara açan İstanbul Üniversitesi, Kış Okulu’nda ilk, orta ve lise öğrencileri için üç ana başlık altında 22 farklı program hazırladı. İlkokul öğrencileri, “Ben de Ata Bineceğim”, Bitkilerin Gizemli Dünyası”, “Minik Mucitler İş Başında”, “Oynayalım Zihnimizi Geliştirelim”, “Yetenek Zenginleştirme Programı”; ortaokul öğrencileri, “Astronomi ve Uzay Bilimleri”, “Ben de Ata Bineceğim”, “Diş Hekimi Olmak İstiyorum”, “Eczacı Olmak İstiyorum”, “Film Çekiyorum”, “Hayvanlarla Birlikte Öğreniyorum”, “Matematiğin Gizemli Dünyası”, “Mucitler İş Başında”, “Resim Yapmak İstiyorum”, “Sosyolog Olmak İstiyorum”, “Web Sitesi Geliştirme”; lise öğrencileri ise “Biyoüretimin Sihirbazları: Mantarlar”, “Eczacı Olmak İstiyorum”, “Film Çekiyorum”,”Psikolog Olmak İstiyorum” ve “Sosyolog Olmak İstiyorum” programlarında unutulmaz bir üniversite deneyimi yaşayacaklar.

DERSLER 25 OCAK’TA BAŞLAYACAK

Çeşitli eğlenceli aktivitelere de katılacak Esenlerli çocuklar, İstanbul Üniversitesi’nin amfi ve laboratuarlarında hafta içi her gün 10.00 ila 16.00 saatleri arasında eğitim alacaklar. 25 Ocak Pazartesi günü başlayacak dersler, 29 Ocak Cuma günü sona erecek.

Çocuk Üniversitesi ile Esenlerli çocukların meslek tercihlerinde hata yapmalarının önlenmesi ve ilgi duydukları alanlarda bilgilendirilerek genç yaşta üstün bir donanım kazanmaları hedefleniyor.

Diğer Haberler