Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2017

ABONE OL

Çocuk Sokağı’nda İlk İftar

Esenler'de Ramazan’ın ilk iftarı yine dünyanın ilk Çocuk Sokağı'nda yapıldı. Anneleriyle birlikte 1500 çocuk hep birlikte oruçlarını açtı.

Esenler’de Ramazan’ın ilk iftarı yine dünyanın ilk Çocuk Sokağı’nda yapıldı. Anneleriyle birlikte 1500 çocuk hep birlikte oruçlarını açtı.

Esenler Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününü yine çocuklara ayırdı. Anneleriyle birlikte 1500 çocuk, hayatlarında ilk kez oruç tutmanın ve Ramazan’ın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

İftar öncesi Karagöz-Hacivat gölge oyunları, animasyon, jonglör ve illüzyon gösterileri ile hoşça vakit geçiren çocuklar, genç piyanist Güneş Yakartepe’nin verdiği tasavvuf konserini de keyifle dinlediler.

EZAN DA, DUA DA ÇOCUKLARDAN

İftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini alan çocuklar, bir çocuk tarafından okunan akşam ezanı ile birlikte hep birlikte oruçlarını açtılar. Çocuklar, ilk iftarlarının ardından yine bir çocuğun yemek duasına hep birlikte el açıp “amin” dediler. Minikler, ilahiler okuyup dünya üzerindeki tüm mazlum çocuklar için de dualar ettiler. Bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.

6 YILDIR İLK İFTAR ÇOCUKLARLA

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, ilk iftarlarını yapan çocukları yalnız bırakmadı. Çocukların büyük sevgi ve ilgisini karşılıksız bırakmayan Başkan amcaları, miniklerle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Ramazan’ın ilk iftarını yine çocuklarla yapan Başkan Göksu, “Esenler Belediyesi olarak mübarek Ramazan ayının ilk gününde yine çocuklarımızla oruçlarımızı açtık. Altı yıldır ilk iftarımızı yavrularımızla yapıyoruz. Çocuklarla yapılan ilk iftar, hem bizim için hem de çocuklarımız için çok anlamlı. İnşallah çocukların acı çekmediği ve gözyaşı dökmediği, barış dolu, hayırlı bir Ramazan geçiririz” diye konuştu.

MİNİKLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gülten Terzi ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da Çocuk Sokağı’nda çocuklarla birlikte iftar yaptı. Terzi ve Taran da, ilk oruçlarını çocuklarla beraber açmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, çocukların Ramazan’ını tebrik ettiler. İftara; Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren ve Belediye Başkan Yardımcıları ile birim müdürleri de katıldı.

Diğer Haberler