Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2016

ABONE OL

Çocuk Sokağı’nda İlk İftar Heyecanı

Hayatlarında ilk kez oruç tutan Esenlerli 500 çocuk, dünyanın ilk Çocuk Sokağı'nda ilk iftarlarını yaptılar. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun yalnız bırakmadığı çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan "diş kirası" adı altında çeşitli hediyeler verildi.

Hayatlarında ilk kez oruç tutan Esenlerli 500 çocuk, dünyanın ilk Çocuk Sokağı’nda ilk iftarlarını yaptılar. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yalnız bırakmadığı çocuklara, bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çeşitli hediyeler verildi.

Esenler Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’ın ilk gününü yine çocuklara ayırdı. Hayatlarında ilk kez oruç tutan 500 çocuk, anneleriyle birlikte, ilk iftarlarını dünyanın ilk çocuk Sokağı’nda yaptılar.

İLK ORUÇ, İLK İFTAR HEYECANI

Esenler Belediyesi tarafından her yıl farklı bir mekanda düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Çocuk İftarı’na, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, AK Parti İstanbul Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda çocuk ve anneleri katıldı. Poyraz Karayel dizisinde “Sinan” karakterini oynayan küçük sanatçı Ataberk Mutlu da, annesi Ayfer ve babası Erhan Mutlu ile birlikte, Çocuk İftarı’nda akranlarının heyecanını paylaştı.

BAŞKAN AMCALARIYLA ORUÇ AÇTILAR

İftar öncesi Karagöz-Hacivat, animasyon ve illüzyon gösterileri ile hoşça vakit geçiren çocuklar, iftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan masalarda yerlerini aldılar. Çocuklar, bir çocuk tarafından okunan akşam ezanı ile hep birlikte iftarlarını açtılar. Çocuk Sokağı’nda düzenlenen iftarda ilk kez oruç tutan çocuklar, Başkan Amcaları Mehmet Tevfik Göksu ile birlikte iftar açmanın sevincini yaşadılar.

Ramazan’ın ilk gününde iftarda çocuklarla buluşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bugün burada ilk kez oruç tutan çocuklarımız ile birlikteyiz. Ramazan’ın ilk gününe çocuklarımızın masumiyeti ile başlamak bizim için çok anlamlı. Bir gelenek haline gelen Çocuk İftarlarımız, bu şehir yaşadığı sürece devam edecek. Biz bu güzel iftarı yaparken başlarına bombalar yağan komşularımız var. Allah, onlara da huzurlu Ramazanlar nasip etsin inşallah” dedi.

OSMANLI GELENEĞİ ESENLER’DE YAŞATILIYOR

Çocuk Sokağı’nda düzenlenen iftar yemeğinde AK Parti İstanbul Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ve Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da kısa birer konuşma yaptılar. İftara annesi Ayfer ve babası Erhan Mutlu ile birlikte katılan Ataberk Mutlu, “Bugün burada olmaktan çok mutluyum. Ailemle beni bu iftara davet eden Esenler Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ramazan, herkese hayırlı olsun” diye konuştu.

Çocuk İftar’ı, çocuklara bir Osmanlı geleneği olan “diş kirası” adı altında çeşitli hediyeler verilmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler