Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Nisan 2014

ABONE OL

Çocuk Sokağı İçin Sandık Başına!

Esenler Belediyesi, hayata geçirmeyi planladığı Çocuk Sokağı projesi kapsamında, Menderes Mahallesi 330. Sokak’ta yaşayan sokak sakinlerine, sokaklarının trafiğe kontrollü kullanılmasını isteyip istemediklerini soruyor. Vatandaşlar, 3 Mayıs Cumartesi günü sandık başına gidecek.

Esenler Belediyesi, hayata geçirmeyi planladığı Çocuk Sokağı projesi kapsamında, Menderes Mahallesi 330. Sokak’ta yaşayan sokak sakinlerine, sokaklarının trafiğe kontrollü kullanılmasını isteyip istemediklerini soruyor. Vatandaşlar, 3 Mayıs Cumartesi günü sandık başına gidecek.

Esenler’i Huzur ve Umut Şehri yapmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, bu amaçla Esenler’de yepyeni bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projenin adı, “Çocuk Sokağı”. Son yıllarda artan kayıp çocuk vakalarından ve çocuk cinayetlerinden hareketle hayata geçirilmesi planlanan Çocuk Sokağı projesiyle; Anne Çocuk Merkezi’nin de yer aldığı Menderes Mahallesi 330. Sokak’ta, çocukların güvenli bir sokakta, düşlerini gerçekleştirebileceği, hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak yetişeceği bir ortam sağlanması amaçlanıyor.

ESENLER’İ BİRLİKTE YÖNETECEKLER

Esenler Belediyesi, hayata geçirmeyi planladığı Çocuk Sokağı projesi için katılımcı belediyecilik anlayışıyla hareket ediyor ve projenin gerçekleştirileceği Menderes Mahallesi 330. Sokak sakinlerine sokaklarının trafiğe kontrollü kullanılmasını isteyip istemediklerini soruyor. Projeyle, 330. Sokak trafiğe kontrollü açılacak ve aileler internet üzerinden sokakta oynayan çocuklarını naklen takip edebilecekler.

DAHA ÖNCE DE YAPILMIŞTI

Esenler Belediyesi, 2009 yılında da Havaalanı Mahallesi Havaalanı Caddesi’nin trafiğe kapatılıp yayalaştırılması, pazar yerinin başka yere taşınması ve mahallelinin şikâyetleri doğrultusunda Davutpaşa Parkı’nın kapatılıp kapatılmaması konularını da mahalle halkına sormuştu. Esenler Belediyesi, 22 Kasım 2009 Pazar günü yapılan referandum ve halkın kararıyla çalışmalarını yönlendirmişti.

CUMARTESİ SANDIK BAŞINA!

Şimdi Esenlerli bir kez daha çocukları için, kendisi için ve mahallesi için sandık başına gidiyor. Esenler Belediyesi, 330. Sokak’ta bulunan vatandaşlara, “Esenler’i Birlikte Yönetiyoruz” başlıklı bir mektup yolladı. Mektupta projenin içeriği anlatılıyor ve sokak sakinlerinin karar noktasında sandık başındaki yerini alması isteniyor. 330. Sokak sakinleri, 3 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 11.00 ile 13.00 arasında İnönü Caddesi’ndeki Anne Çocuk Merkezi Bahçesi’nde (Eski El Emeği Göz Nuru Çarşısı Bahçesi) Çocuk Sokağı projesi için oy kullanabilecek.

MERKEZ’DE YOK YOK

Proje kapsamında 330. Sokak’a kurulacak merkezde; Anne Çocuk Kampüsü, Oyun Merkezi, Çocuk Kütüphanesi, Sinema, Açık Çocuk Bahçesi olacak. Engelliler için de uygun hale getirilecek sokak, kurulacak kamera sistemi sayesinde internetten de izlenebilecek. Yepyeni ve estetik ışıklandırma sistemi ve yapılacak yeşillendirme çalışmasıyla Esenler akıllı bir çocuk caddesine ve yemyeşil bir çehreye kavuşacak.

ESKİMEYEN ÇOCUK OYUNLARI

Çocuklar, Çocuk Sokağı’nda tıpkı yıllar önce büyüklerinin yaptığı gibi, sokakta koşup eğlenecek, misket, seksek veya evcilik oynayabilecek. Bu sayede evde bilgisayar başında içine kapanık şekilde değil, sokakta güven içinde ve sosyal iletişim yetileri gelişecek şekilde vakit geçirebilecekler.

Diğer Haberler