Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Nisan 2016

ABONE OL

Çocuk Sokağı Expo 2016’da Yerini Aldı

Esenler Belediyesi'nin hayata geçirdiği dünyanın ilk "Çocuk Sokağı", Türkiye'de ilk kez düzenlenecek EXPO 2016 Antalya'daki yerini aldı. Sergilenecek 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı'nın EXPO 2016'da ilgi odağı olması bekleniyor.

Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği dünyanın ilk “Çocuk Sokağı”, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek EXPO 2016 Antalya’daki yerini aldı. Sergilenecek 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı’nın EXPO 2016’da ilgi odağı olması bekleniyor.

Esenler Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak “Çocuğuz, Oynuyoruz, Sokaktayız” sloganıyla 2014 yılında hayata geçirdiği “Çocuk Sokağı” projesi, yerli-yabancı 8 milyon ziyaretçinin beklendiği EXPO 2016 Antalya’daki yerini aldı.

BİREBİR TEMSİLİ MAKETİ SERGİLENECEK

23 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanan EXPO 2016’da sergilenecek 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı’nın birebir temsili maketinde hazırlıklar tamamlandı. 200 metrekarelik bir alan üzerine kurulan “Çocuk Sokağı’nda, çocukların gönüllerince eğlenebilmesi için tüm ayrıntılar düşünüldü.

GELENEKSEL OYUNLAR DA BU SOKAKTA

Esenler Belediyesi EXPO Çocuk Sokağı’nda oyun gruplarının yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının da oynanacağı alanlar oluşturuldu. Rengârenk gökkuşağı boyamalarıyla süslenen sokakta; LED ekranlarda projeye ait tanıtım filmleri gösterilecek, proje kapsamında oluşturulan çocuk eğitim materyalleri ve yayınları sergilenecek, çocuk şarkıları dinletileri sunulacak ve “Çocuk Sokağı” fotoğraflarıyla birlikte tanıtılacak. Aynı zamanda “Çocuk Sokağı”nın sergi alanını gezen çocuklara da çeşitli hediyeler verilecek.

ÇOCUKLARLA DOLUP TAŞACAK

Dünyanın ilk Çocuk Sokağı’nın, Türkiye’de ilk kez “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganı ve ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla düzenlenecek EXPO 2016 Antalya’da ziyaretçilerin ilgi odağı olması bekleniyor.

Diğer Haberler