Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Şubat 2019

ABONE OL

Çocuk Meclisi’nden ‘akıllı’ Karar

Esenler’deki çocukların sesi Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, 'Yeni Esenler' projesi kapsamında açılması planlanan 'Çocuk Mahallesi'nde, 'Akıllı Kafe' ve 'Akıllı Kütüphane' yapılması için teklif sunulması kararı aldı.

Esenler’deki çocukların sesi Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, ‘Yeni Esenler’ projesi kapsamında açılması planlanan ‘Çocuk Mahallesi’nde, ‘Akıllı Kafe’ ve ‘Akıllı Kütüphane’ yapılması için teklif sunulması kararı aldı.

2009 yılından beri yerel yönetimlerde çocukların sözü olan ve Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Meclis Koordinatörü Ziya Çandır’ın açılış ve bilgilendirme konuşmaları ile başladı. Çandır, dönem içerisinde yapılması planlanan gezi ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

AKILLI VE GÜVENİLİR KAFE İLE KÜTÜPHANE

Meclis’te ilk sözü Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Sündük aldı. Sündük, Esenlerli çocukların hayali olan akıllı, güvenilir kafe ve kütüphane teklifini masaya yatırdı. Sadece çocukların kullanımına açık olması düşünülen kafenin, giriş ve çıkışlarında interaktif veli bilgi sistemi, değerler eğitimi salonu, güvenilir oyunlar salonu, akıllı kütüphane ve etüt odaları yapılması talep ediliyor.

ARKADAŞLARI İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Dönem boyunca yapılacak tüm faaliyet ve projeler için çalışacak olan komisyonlar da oluşturuldu. Çocuk haklarından kültür-sanata, eğitimden eğlenceye tüm birimler belirlendi. Seçilen 12 komisyon başkanı Mart ayının ikinci haftasında ilk komisyon toplantıları gerçekleştirerek Esenler’deki çocuklar için çalışmaya başlayacaklar.

Diğer Haberler