Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Ekim 2018

ABONE OL

Çocuk Meclisi’nde Öncelik Yeşil Alan

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun da katıldığı toplantıda yeni Başkan Zeynep Sündük, ilk hedeflerinin okullardaki yeşil alanı arttırmak olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katıldığı toplantıda yeni Başkan Zeynep Sündük, ilk hedeflerinin okullardaki yeşil alanı arttırmak olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi, yeni başkanını Esenler Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantı ile seçti. Çocuk Meclisi, 10-14 yaş aralığındaki çocukların sorunları, talepleri ve hayallerini özgürce konuşabileceği, kendi oyları ile alınacak kararlarla seçme ve seçilme deneyimi yaşayabileceği mecliste; söz sahibi, kültürünü ve tarihini benimsemiş nesillerin yetiştirilmesi amaçlanıyor. Çocuk Meclisi Başkanı’nın seçildiği toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat da katıldı.

YARINLARINIZI İYİ PLANLAYIN

Öğrencilere saf ve tertemiz duygularla yarınları planlamaları gerektiği konusunda nasihatlerde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Çocuk Meclisi şehrin yenilenmesi, yeni fikirlere açık olması, çocukça, safça tertemiz düşüncelerle bir şehrin yeniden ikamesi konusunda fikir veren önemli altyapı çalışmalarından biridir. Sizlerden arzu ettiğimiz, yapınıza, yaratılışınıza uygun saf ve tertemiz duygularla yarınları daha iyi planlamaktır” şeklinde sözlerini tamamladı.

BİR İDEALİNİZ, BİR HEDEFİNİZ OLSUN

Toplantıda Çocuk Meclisi üyelerine seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,Esenlerli çocukları geleceğe hazırladıklarını belirterek özetle şöyle konuştu:

“Çocuklar bir şehrin gülleridir. O güller ne kadar gür ve berrak olursa, o şehir o kadar berrak ve gür, o şehrin çocukları ne kadar tebessüm ederse şehir de o kadar tebessüm eder. Çocuk Meclisleri özellikle şehirlerde çocuk farkındalığının oluşturulması için çok önemli faaliyetlerden birisidir. Bize düşen geleceğin dünyasını, şehrini inşa edecek olan geleceğin mimarı sizlere geleceğin yollarını, köprülerini düzgün bir şekilde kurarak sizi geleceğe hazırlamaktır. Bu anlamda Esenler Belediyesi olarak açmış olduğumuz parklar, çocuk sokakları, 15 Temmuz Millet Bahçesi içerisinde çocuklara özel yapılacak çocuk bahçesi, yine millet bahçesi içerisinde yüzme havuzu, bowling ve sinema salonları bulunan kız ve erkek ayrı gençlik merkezleri ile bu şehrin içerisinde yaşarken bu şehrin size sunduğu imkanlarla bu şehirle birlikte büyümenizi sağlayacak imkanlar sunmak. Sizi geleceğe hazırlamak konusunda en önemli bilgi birikimini sağlayacağınız arkadaşlarınızla beraber geleceği kurgulayacağınız bilgi merkezlerimizde size her türlü hizmeti sunuyoruz. Sizden tek istediğimiz şey, bir idealiniz bir hedefiniz olsun. Bu hedefi tayin ederken şunu unutmayın en önemli önceliğiniz iyi bir insan olmak olsun.”

TEKNOPARK’TA BİLİMLE TANIŞACAKLAR

Konuşmasının ardından meclis üyeleri, Başkan Göksu’ya sorularını sordular ve taleplerini ilettiler. Başkan Göksu ilk karar olarak,mühendislik hayalleri kuran ve bilimle uğraşan meclis üyelerinin talebi üzerine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bulunan Teknopark’a bir gezi düzenlenmesini ve burada çocukların bilimle tanışmasını teklif etti.

BAŞKAN’IN İLK PROJESİ YEŞİLİ ARTTIRMAK

Konuşmaların ardından Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi’nin ilk oturumu, Meclis Koordinatörü Ziya Çandır tarafından açıldı. Ardından açık oylama yöntemiyle yapılan başkanlık seçiminde Şehit Hüseyin Kısa Ortaokulu öğrencisi Zeynep Sündük Meclis Başkanlığı’na, Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencisi Önder Aydın ve Fidan Demircioğlu Ortaokulu öğrencisi Yücel Emir Çağan Başkan Yardımcılığı’na seçildi.

Esenler Belediyesi Çocuk Meclisi’nin yeni başkanı Zeynep Sündük öncelikli projelerini açıkladı. Başkan Zeynep Sündük, “İlk hedefimiz okul bahçelerine fidan dikerek ve sınıflara saksıda çiçekler koyarak yeşil alanı arttırmak. Ayrıca sınıflara saksıda kaktüsler koyarak radyasyonu da engellemeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler