Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Nisan 2012

ABONE OL

Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Esenler’de de büyük bir sevinç ve coşku ile kutlandı. Esenler’deki kutlamalara, Afrikalı çocuklar da katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Esenler’de de büyük bir sevinç ve coşku ile kutlandı. Esenler’deki kutlamalara, Afrikalı çocuklar da katıldı. Esenler’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, sabah saat 09.00’da Nenehatun Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konmasıyla başladı. Burada İlçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel kurumların yetkilileri, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nı okudular. Buradan Esenler Stadyumu’ndaki törene geçildi. Kaymakam Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, okulların resmi geçit töreni ile devam etti.

Geçit töreninin ardından Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 23 Nisan 1920 tarihinin unutulmaması gerektiğini belirten Bayram özetle; “Bugün, toprakları yağmalanan yüce bir milletin düşmanları yurttan atmak için yemin ettiği bir gündür. Bugün, yok edilmeye çalışılan bir milletin tek bilek, tek yürek geldiği gündür. Bugün, Türk milletinin kendini beğenmiş düşmanlara karşı Mustafa Kemal’in çevresinde çelik bir halka, tunç bir kale olduğu gündür. Bugün, maddi yokluklar içerisindeki bir milletin manevi gücüyle yazdığı destan günüdür. Bugün, eski bir binada yepyeni bir ruh ve imanla yepyeni bir devletin temelinin atıldığı gündür” dedi. Bayram’ın konuşmasının ardından Esenler’deki okulların izci grupları ve folklor ekipleri gösterileri beğeni ile izlendi. Atışalanı İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nun minik öğrencilerinin Mehteran gösterisi de seyircilerden alkış aldı. Devran Koleji jimnastik öğrencilerinin gösterileri ise kutlamalara damgasını vurdu. Program, ilçedeki çeşitli ilköğretim okullarının öğrencilerinden oluşan final gösterisi ile sona erdi. Esenler Stadyumu’ndaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını, 3. Uluslar arası Barış Ekmeği Festivali sebebiyle Esenler’de bulunan 14 değişik Afrika ülkesinden 150 çocuk da tribünlerden ilgi ile izlediler.

Diğer Haberler