Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Nisan 2019

ABONE OL

Çocuk Başkan’dan Dönüşüme Destek

23 Nisan'da Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun koltuğunu devralan 4. sınıf öğrencisi Irmak Aslan ilçeye geri dönüşüm kutuları ve kodlama tırları kazandırmak istediklerini söyledi.

23 Nisan’da Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun koltuğunu devralan 4. sınıf öğrencisi Irmak Aslan ilçeye geri dönüşüm kutuları ve kodlama tırları kazandırmak istediklerini söyledi.

Şehit Emrah Sağaz İlkokulu öğrencisi Irmak Aslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamındaEsenler Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Çocuk Belediye BaşkanıIrmak Aslan ile Başkan Yardımcıları Özge Güneş, Ahmet Aziz Tüken, Mahmut Gezer ve Asrın Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından karşılandı.

GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARI VE KODLAMA TIRLARI

Başkan Irmak Aslan, Esenler Belediyesi’nin başarılı projeleri ‘Nar Projesi’ ve ‘Kültür Kart’dan övgüyle bahsetti. Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm mahalle ve okullara, çocukların daha fazla ilgisini çekmesi için çizgi film karakterli geri dönüşüm kutuları yerleştireceğini açıkladı. Başkan Aslan, çağımızın çocuklarının siber saldırılara karşı daha bilinçli olmalarını sağlamak ve teknolojiyi doğru kullanmaları adına tüm okullara gezici kodlama tırları göndereceklerini de sözlerine ekledi. Başkan Aslan daha sonra Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç ve Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’tan eğitim ve atölye birimleri hakkında bilgi aldı.

Başkan Göksu, çocuklarla sohbet edip 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladıktan sonra günün anısına hediyeler verdi.

Diğer Haberler