Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ekim 2015

ABONE OL

Çinli Heyet Esenler Belediyesi’nde

Çin Halk Siyasal Danışma Komitesi üst düzey yetkilileri, Esenler Belediyesi'ni ziyaret ederek belediyelerde yönetim sürecinin işleyişinden Esenler'deki kentsel dönüşüm çalışmalarına kadar pek çok konuda bilgi aldı.

Çin Halk Siyasal Danışma Komitesi üst düzey yetkilileri, Esenler Belediyesi’ni ziyaret ederek belediyelerde yönetim sürecinin işleyişinden Esenler’deki kentsel dönüşüm çalışmalarına kadar pek çok konuda bilgi aldı.

Çin’infarklı eyaletlerinden bir araya gelen Çin Halk Siyasal Danışma Komitesi üst düzey yetkilileri, Esenler Belediyesi’ni ziyaret etti. Heyet üyelerini, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın makamında ağırladı. Aydın, belediye bütçesi, belediye meclisi ve belediyelerde yönetim sürecinin işleyişi gibi konularda Çinli heyeti bilgilendirdi.

ORTAK KONU DÖNÜŞÜM

Samimi bir ortamda, sohbet havasında geçen ziyarette heyet üyeleri, Esenler’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve Aydın’a kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Esenler Belediyesi’nin fiziki ve sosyal projelerini Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın’dan dinleyen heyet, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi aldı. Ülkelerindeki gibi yoğun nüfuslu şehirlerde şehir planlamasının çok önemli olduğunu söyleyen heyet üyeleri, Esenler Belediyesi’nin yürüttüğü kentsel dönüşüm projesini Çin’e döndüklerinde de takip edeceklerini dile getirdiler.

Diğer Haberler