Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Şubat 2017

ABONE OL

Çınarlara Ve Filizlere Afet Eğitimi

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), afetlere karşı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Dede Torun Yaşam Merkezi'nde “Yangın ve Afet Bilinci Eğitimi” verdi.

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), afetlere karşı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Dede Torun Yaşam Merkezi’nde “Yangın ve Afet Bilinci Eğitimi” verdi.

Esenler Belediyesi İşletme Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ESKAT eğitmenleri, toplumda afet bilinci oluşması için yürüttüğü eğitim çalışmaları kapsamında Türkiye’nin ilk Dede Torun Yaşam Merkezi’nde “Yangın ve Afet Bilinci Eğitimi” verdi.

Eğitimde, mutfaklarda meydana gelebilecek yangınlar başta olmak üzere ev kazalarına karşı nasıl tedbirler alınması gerektiği, afet ve acil durum çantasının hazırlanması, eşyaların sabitlenmesi ve deprem anında hayat kurtaran çök-kapan-tutun yöntemi uygulamalı olarak anlatıldı. İki grup halinde verilen eğitimde dedelere, ninelere ve torunlara; afet sonrasında binanın güvenli bir şekilde nasıl tahliye edileceği, deprem ve yangın anında asansörün kesinlikle kullanılmaması, sarsıntı biter bitmez elektrik, doğalgaz ve su vanalarının kapatılması gerektiği hakkında da bilgi verildi.

Eğitim tahliye tatbikatı ile tamamlandı. Siren sesi ile birlikte hareket geçen dedeler ve nineler, torunlarının ellerinden tutarak 4 dakika gibi kısa bir sürede binayı tahliye ederek toplanma alanında bir araya geldiler. ESKAT eğitmenleri, başarıyla tamamlanan tatbikat sonunda, dedeleri ve nineleri toplanma alanlarındaki art niyetli kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

Diğer Haberler