Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2014

ABONE OL

Çiğköfteler Yoğrulsun, Festival Başlasın

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 16 Şubat Pazar günü saat 13.00’da Çiğköfte Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin ilk Çiğköfte Festivali'nde 100 bin kişiye dürüm dağıtılacak.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 16 Şubat Pazar günü saat 13.00’da Çiğköfte Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Rizelilerle “Hamsi Festivali”, Trabzonlularla “Kara Lahana Festivali”, Kayserililerle “Mantı Festivali” gerçekleştiren Esenler Belediyesi, şimdi de Adıyamanlılarla Çiğköfte Festivali düzenliyor.

Yöresel yemeklerimizin vazgeçilmezlerinden olan çiğköfteyi tanıtmak ve yaşatmak için Esenler Belediyesi ile Esenler Adıyamanlılar Derneği’nin birlikte organize ettiği Çiğköfte Festivali, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Rengarenk görüntülere sahne olacak festivalde, 100 kişi aynı anda dev tepsilerde çiğköfte yoğuracak, 100 bin kişiye dürüm içinde çiğköfte ve ayran ikram edilecek.

Festivalde doyumsuz bir çiğköftenin yanında Adıyaman yöresine özgü müzik ziyafeti de sunulacak. Türk Halk Müziği’nin sevilen isimleri Kahtalı Mıçe, Ramazan Garipses, Haşim ve Gülistan Tokdemir ve Adıyaman Harfane Grubu konser verecek. Adıyaman Folklor Ekibi de çeşitli gösteriler sunacak. Ayrıca festival alanında açılacak stantlarda da, yöresel damak zevklerimizi tatmak da mümkün olacak.

Diğer Haberler