Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Haziran 2011

ABONE OL

Çevre meleklerinden anlamlı ziyaret

Görevleri Esenler halkını geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirmek olan Çevre Melekleri, “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında yalnız yaşayan 72 yaşındaki Güler teyze ve bedensel engelli Serdar’ı ziyaret etti.

Görevleri Esenler halkını geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirmek olan Çevre Melekleri, “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında yalnız yaşayan 72 yaşındaki Güler teyze ve bedensel engelli Serdar’ı ziyaret etti. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün “Kimsesizlerin Kimi” projesi gönüllü Esenlerliler ile kimsesiz yaşlıları ve özürlüleri buluşturmaya devam ediyor. Proje kapsamında esas görevleri Esenler’de vatandaşları geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirme eğitimleri olan Çevre Melekleri, bazı ziyaretlerde bulundular. Ziyaretlerin ilki Nenehatun Mahallesi’nde yaşayan 13 yaşındaki Serdar Gündüz’ün evi oldu. 4 çocuklu ailenin üçüncü çocuğu olan 13 yaşındaki Serdar Gündüz, kendisini bir buket çiçekle ziyarete gelen misafirlerini büyük bir sevinçle karşıladı. Doğuştan bedensel engelli olduğu için tekerlekli sandalyeye bağlı hayat mücadelesi veren Gündüz, Çevre Melekleriyle uzun uzun sohbet ederek geri dönüşüm konusunda bilgi aldı. Fanatik Fenerbahçeli olan Gündüz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çok teşekkür ederim ziyaretiniz için. Sizler benim ablalarımsınız. Esenler Belediye Başkanı da benim ikinci babam” dedi.

Ölmeden Cennet’e mi girdim?

 Gündüz’ün ardından Fatih Mahallesi’nde tek başına yaşayan 72 yaşındaki Güler Acar’ı ziyaret eden Çevre Melekleri, hazırladıkları kahvaltı ile Acar’ı mutlu etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltının ardından Çevre Melekleri; geri dönüşüm, geri dönüşümle elde edilen kazançlar ve geri dönüşümü kaynağından ayrıştırma konularında Acar’a bilgi verdi. Geri dönüşüme destek vermek için ambalaj atıklarını toplayacağını söyleyen Acar, Çevre Melekleriyle sohbet ederek uzun uzun dertleşti. Yaşlılık maaşından başka geliri olmadığını anlatan Acar, eşini kaybettikten sonra 25 yıldır yalnız yaşadığını, 3 kızı olduğunu ancak kendisiyle fazla ilgilenmediklerini söyledi. 6 yıl önce oğlunun bunalıma girerek intihar ettiğini söyleyen Acar, her şeye rağmen hayata umutla bakmaya çalıştığını ifade etti. Esenler Belediyesi’nin kendisine verdiği EDİM kartla alışveriş yapabildiğini belirten Acar, evi damadına ait olduğu için kira vermeden oturduğunu söyledi. Hayat hikâyesiyle Çevre Meleklerini duygulandıran Acar, ziyaretin kendisini çok memnun ettiğini ifade ederek, “İyi ki sizler gibi güzel kalpliler var, iyi ki geldiniz. Yine gelin. Şu anda dünyanın en mutlu insanı benim. Yanımda 10 melek var, yoksa ben ölmeden Cennet’e mi girdim?” diye de espri yaptı. Çevre Melekleri de yeniden ziyaret edeceklerini belirterek Güler teyzenin evinden ayrıldılar.

Diğer Haberler