Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Nisan 2021

ABONE OL

CEVAT AKŞİT: KURALLARA UYMAK DİNİMİZİN EMRİ

Nur Haktan’ın sunumuyla Şehir Ekranı TV’de izleyiciyle buluşan ‘Esenler’de Ramazan’ programının konuğu ilahiyatçı- akademisyen Prof.Dr. M. Cevat Akşit oldu. Covid-19 sürecinde herkesin dikkatli olması gerektiğini belirten Akşit, kurallara uymanın dinimizin bir emri olduğunu söyledi.

Şehir Ekranı TV ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Esenler’de Ramazan’ programı, her akşam birbirinden değerli isimleri evlerinize konuk etmeye devam ediyor. Hafız Fatih Turgut’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ‘Anadolu Erenleri’nden Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin yaşantısını konu alan bir film de izleyiciyle buluştu. Programa video konferans ile katılan ilahiyatçı-akademisyen Prof. Dr. Cevat Akşit ise Covid-19 sürecinde herkesin dikkatli davranarak üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

 

TEDBİR BİZDEN TAKDİR ALLAH’TAN

 

Kurallara uymanın dinimizin bir emri olduğunu söyleyen Akşit, “Peygamber Efendimiz (S.A.V.), ‘Bir yerde salgın hastalık varsa oradan dışarı çıkmayın, başka yerdeyseniz oraya girmeyin’ buyuruyor. Kurallara uymayanlar dinimizin emrini çiğniyor. Tedbir bizden, takdir Allah’tan” dedi.

 

Ramazan ayında sağlıklı olan ve herhangi bir özrü bulunmayan kimselerin oruç tutması gerektiğini belirten Akşit, şunları kaydetti:

 

“Recep Allah’ın ayı, Şaban Peygamberin, Ramazan ise Müslümanlara tahsis edilmiş bir aydır. Ramazan’ın her gecesi Kadir Gecesi olabilir. Kadir Gecesi ise bin aydan daha hayırlıdır. Bir mümin Ramazan gecelerini ihya ederse bin aydan hayırlı bir iş yapmış olur. Efendimiz (S.A.V.) bu ayı tefekkür ile geçirmiş” şeklinde konuştu.

 

DOST MECLİSİ’NDEN KONSER

 

Ramazan’ın manevi atmosferini ekranlara taşıyan Şehir Ekranı TV’de her akşam izleyiciyle buluşan ‘Esenler’de Ramazan’ programının konuğu olan ESEV Dost Meclisi ekibi, pek çok eser seslendirerek kulakların pasını sildi.

 

Programda ayrıca sunucu Nur Haktan’ın sorduğu soruya en hızlı yanıtı vererek ödül almaya hak kazanan izleyici açıklandı.

Diğer Haberler