Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Aralık 2016

ABONE OL

Cemil Meriç Esenler’de Anılacak

Türk düşünce hayatının kıymetli kalemlerinden Cemil Meriç doğumunun 100. yılında Esenler Belediyesi'nin düzenleyeceği programla anılacak.

Türk düşünce hayatının kıymetli kalemlerinden Cemil Meriç doğumunun 100. yılında Esenler Belediyesi’nin düzenleyeceği programla anılacak.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Türk düşünce hayatının kıymetli kalemlerinden Cemil Meriç’i 12 Aralık Pazartesi günü saat 14.00’te Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenleyeceği programla anacak.

Cemil Meriç’in hayatını anlatan “Türkiye’nin Ruhu” belgeseliyle başlayacak program, Oyuncu ve Seslendirme Sanatçısı Fatih Er’in Cemil Meriç’i canlandıracağı tek kişilik oyunu ile devam edecek. Fatih Er’in performansından sonra “100 Yaşında Bir Münevver” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

Moderatörlüğünü İsmail Kılıçarslan’ın yapacağı panelde; Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Hilal Okumuş “Doğu’dan Gelen Işık ve Münevver Kavramı”nı, Mihriban Karakaya ise “Cemil Meriç’te Doğu ve Batı Medeniyeti Karşılaştırması”nı anlatacak. Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kader Seçen’in “Bir Fikir İşçisi Olarak Cemil Meriç’te Yerlilik Kavramı” üzerine söz alacağı panelde, Zehra Keskin de “Gönlü en iyi gören kalem: Cemil Meriç” başlıklı bir sunumun yapacak.

Diğer Haberler