Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Temmuz 2011

ABONE OL

Celal Sel’i uğurladık

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığına atanan Esenler eski İlçe Emniyet Müdürü Celal Sel onuruna bir veda yemeği düzenledi. Yeni görevinde Sel’e başarılar dileyen Göksu, “Esenler’in güvenliğinde çok ciddi bir mesafe kat ettiysek, inşallah yeni dönemde de aynı mesafeyi daha hızlı bir şekilde kat edeceğiz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,  İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığına atanan Esenler eski İlçe Emniyet  Müdürü Celal Sel onuruna bir veda yemeği düzenledi. Yeni görevinde Sel’e başarılar dileyen Başkan Göksu, “Esenler’in güvenliğinde çok ciddi bir mesafe kat ettik. İnşallah yeni dönemde de  aynı mesafeyi daha hızlı bir şekilde kat edeceğiz” dedi.

Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde düzenlenen yemek organizasyonuna Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler eski İlçe Emniyet  Müdürü Celal Sel, Esenler ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Murat Şahin, bir dönem Esenler Emniyet Müdürlüğü yapan ve halen Beyoğlu Emniyet Müdürü olan Osman Yıldırım, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan ve çok sayıda davetli katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen yemek programında konuşma yapan eski ilçe Emniyet Müdürü Celal Sel, “Esenler’de kısa bir sürede, halkımızın daha rahat ve huzurlu bir şekilde sokmağa çıkması ve düzenli bir asayiş yaratmak için tüm mesai arkadaşlarımla beraber çalıştık. Belediye başkanım, Kaymakamımız,  Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızın desteğiyle bunu başarmaya çalıştık” dedi.

Sel’in ardından konuşan Esenler’in yeni Emniyet Müdürü Murat Şahin, yeni görevinde hizmet yarışına devam edeceğini belirterek, “Bu bizim için bayrağın bir yukarı daha çıkarılması yarışı. Bundan sonra daha iyi ve daha güzel hizmetleri Esenler’e götürmeye çalışarak, Esenler Emniyet Müdürlüğü camiası olarak sizlere yardımcı olacağımızı taahhüt ediyorum” dedi.

Aynı mesafeyi kat edeceğizYemekte konuşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, atamaları yapılan her iki emniyet müdürüne de başarılar diledi. Bir insanın yaşabilmesi için nasıl ki toprak, su ve havaya ihtiyacı varsa, biyolojik olarak bir insanın hayatını devam ettirebilmesi için de güvenli bir alanın şart olduğunu söyleyen Göksu, “İnsanın ihtiyaç duyduğu en önemli atmosfer güvenlik atmosferidir. Güvenlik atmosferinin oluşturan kişilerin güvenli olması çok önemli bir şeydir. İnanıyorum ki güvenlik kavramının altındaki güven unsuruyla beraber Esenler’in güvenliğinde nasıl ki geçmiş her iki emniyet müdürümüz dönemlerinde çok ciddi bir mesafe kat ettiysek, inşallah yeni dönemde yani  Murat Müdürümüzün döneminde de aynı mesafeyi daha hızlı bir şekilde kat edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Esenler’in bütün mahallelerinde yapılan bir kamuoyu araştırmasını hatırlatan Göksu, daha önce Esenler’de en önemli sorun olarak kabul görülen güvenlik sorununun artık Esenler için en önemli sorun olmaktan çıktığını söyledi. Esenler’de hizmet veren eski İlçe Emniyet Müdürü Celal Sel ile önceki emniyet müdürünün çok yoğun gayretler göstererek, Esenler’in algısını düzelttiklerini vurgulayan Göksu, “Esenler bugün İstanbul’da güvenlik anlamında sorgulanmayan en önemli ilçe haline geldi” dedi.

İkinci itfaiye üssü Esenler’e Esenler’in güvenliği için 8 olan ekip sayısının şu anda 25’e çıktığını ve 200 olan polis sayısının da 400’e yükseldiğini anlatan Göksu,  Esenler’de artık birincil derecede sorunların hepsi çözülmeye başladığını belirtti. “Biz Esenler Belediyesi olarak üzerimize düşen neyse yapmanın gayreti içindeyiz” diyen Göksu, Esenler’de bir şehirde olması gereken ne varsa olacağını söyledi. Yapılacak olan yeni çalışmaların da müjdesini veren Göksu, çok kısa bir zaman içinde Esenler’de  ikinci bölge itfaiye merkezinin temelini atacaklarını söyledi.

Bu toprağa vefa gösterinKonuşması esnasında yerel basına yönelik eleştiriler de yapan Göksu, konuşmasına şöyle devam etti:“Anadolu’da meşhur bir söz vardır.  Laf sahibinden çoğalır derler. Şimdi buradaki her bir kardeşimiz Esenler’in güvenli bir ilçe olduğu kanaatine varırlarsa ve Esenler’in güvenli olduğunu kendilerine ifade ederlerse, o zaman baştan işi halletmiş oluruz. Özellikle Esenler’deki yerel medya için söylüyorum. Esenler’in imajının küçülten, Esenlerin imajını küçültmek için gayret edenlere söylüyorum. Maksadınız bağcıyı dövmek değil, üzümü yekmekse, Esenler’in geleceğine ihanet etmeyin. Bu toprakta karnınızı doyuruyorsanız, ekmeğıni yiyor, suyunu içiyorsanız bu toprağa vefa gösterin. İhanetle bir şey olmaz. .bu anlamda he-p birlikte esenlerin kalkınmasından sorumludur. Bu masanın etrafında oturan herkes Esenler’deki çocuğun geleceğinden sorumludur. Ben de Esenler’deki her bir çocuğun geleceğinden kendimi sorumlu görüyorum. Ben inanıyorum ki buradaki her bir fert de Esenlerdeki çocuğun geleceğinden kendisini sorumlu görsün.”

Yemeğin ardından Başkan Göksu, Esenler eski Emniyet Müdürü Celal Sel’e teşekkür belgesi ve fincan takımı takdim etti.

Diğer Haberler